Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
226 postów 9103 komentarze

Holocaust po japońsku

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Na terenie elektrowni jądrowej w Fukushimie pod ziemią znajdują się rozległe tajne laboratoria wojskowe. Wszystkie prace ratunkowe koncentrują się tamże.

26 sierpnia 2013 {interview www.rense.com}

Znany japoński dziennikarz Yoichi Shimatsu pisze:

Jestem w Hong Kongu i dopiero wróciłem z Malezji. Japonia eksportuje tamże elektrownie jądrowe i chciałaby bardziej się angażować w regionalne konflikty.  

Tego tylko brakowało Azji Południowej: więcej energetyki jądrowej i konfliktów!

Obecnie jest to jeden z niewielu zakątków na świecie, gdzie promieniowanie tła jest niewysokie; dlatego też jest to miejsce, gdzie przeniosło się wiele japońskich firm i obywateli. 

Fukushima bowiem  to nie jest  katastrofa, która da sie zażegnać w ciągu kilku, kilkunastu, czy nawet kilkuset lat. I to  nie tylko dlatego, że nie da się wydobyć stopionych prętów paliwowych, czy składowanego tamże zużytego paliwa nuklearnego. Ani nawet z powodu stopionego paliwa MOX w reaktorze 3.

Fukushima zbudowana jest na klifie położonym około 40 metrów nad poziomem morza. Klif zbudowany jest z piaskowca, czyli sprasowanego kompozytu żwiru i piasku. Jest to materiał dość kruchy i niezbyt solidny. Kiedy pada deszcz robi się miękki i gąbczasty oraz się kruszy. Kompozyt zaczyna się rozkładać...kwasy w wodzie dodatkowo piaskowiec niszczą.

Grunt pod stłoczonymi na małej powierzchni zbiornikami, gdzie zeskładowano radioaktywną wodę z reaktorów zapada się, a zbiorniki przechylają się niebezpiecznie. Poza tym nie wszystkie rurociągi pod tym rozległym kompleksem zostały zniszczone.  Część wciąż odprowadza radioaktywne ścieki.

Skażona woda przedostaje się masowo do wody gruntowej i stąd do oceanu, gdzie cały czas zwiększa się ilość trytu, szczególnie wewnątrz przystani.

Jak wiadomo Fukushima  miała własny mały port, skąd i dokąd można było transportować wszelkie materiały bez zwracania uwagi cywili, gdyż port ten jest dokładnie poza możliwością obserwacji z lądu.

Wewnątrz akwenu portu gwałtownie wzrasta ilość trytu, co oznaczałoby, że cały czas zachodzą tam podwodne reakcje jądrowe; jest ich tyle, że tworzą chmury, a raczej mgły przybrzeżne ciągnące się kilometrami wzdłuż brzegu. A w tej części kraju mgieł  latem nigdy nie było.

Tu nie chodzi o niewielką ilość produkowanego trytu, lecz o jego masową produkcję na niespotykaną skalę.

Sądzę, że powoli media zdają sobie sprawę, że sytuacja jest poza kontrolą i jest bardzo niebezpieczna; potencjalnie zagraża całej Japonii i okolicznym krajom oraz całemu Pacyfikowi. A jeżeli Pacyfikowi, to i zachodniej części USA.

Profesor Marine Science (Nauk o Morzu) Uniwersytetu w Tokio mówi, że w oceanie obserwuje się ogromne ilości ciężkich radioaktywnych nuklidów. Informacja ta pochodzi z nieoficjalnych źródeł, ale jest niepodważalna.

Olbrzymie ilości plutonu i uranu w przystani oznaczają, że istnieje nieuszkodzona rura odpływowa, która odprowadza tamże owe nuklidy ze wzbogaconym  uranem i plutonem z jakiegoś podziemnego źródła w Fukushimie.  

Z tego co słyszałem zaraz po katastrofie w Fukushimie, pod ziemią znajdują się tam rozległe tajne laboratoria wojskowe zajmujące się wzbogacaniem/ separacją plutonu. Elektrownia jądrowa zajmuje olbrzymi teren; do części podziemi dostano się po katastrofie. Ale do części się nie dostano. Zapewne niektóre rurociągi odprowadzające wodę do przystani przetrwały nieuszkodzone i teraz odprowadzają wysoko radioaktywne materiały z tych laboratoriów.  

Autostrada nr 6 jest zapchana samochodami, autobusami i ciężarówkami jadącymi do i z elektrowni Fukushima 1 i wiozącymi tysiące robotników. Tymczasem wokół ruin błąka się ledwie kilku ludzi. Czyli nie są oni zajęci rozbieraniem ruin reaktora. Jednocześnie sznur ciężarówek bezustannie wyjeżdża z terenu elektrowni coś wywożąc.  

Oczywiście Tepco, rząd japoński oraz przedstawiciele wojska zaprzeczają jakimkolwiek teoriom spiskowym, jakoby Fukushima była japońskim Los Alamos.  Dementuje je również przewodniczący  japońskiej sekcji IAEA, (International Atomic Energy Agency ). 

Tymczasem tryt jest sygnałem   reakcji łańcuchowej, co oficjalnie potwierdza  ciało doradcze ds.nuklearnych przy rządzie japońskim.

Mówi się też o  zrzucaniu skażonej wody do oceanu partiami, aby nie wywołać  owej reakcji, bo w wodzie już są ogromne ilości  owych nukleidów i trytu.

Zaraz po katastrofie w Fukushimie USA zamierzały teren zbombardować; w końcu wycofały się z tego pomysłu. Czy jednak nie potwierdza to owej teoriii o rozległych laboratoriach wojskowych pod komleksem?

Zaraz też po katastrofie rząd zaczął wycofywać się z energetyki jądrowej. Jednak po pół roku  nagle ten rząd został zmieniony na pro-atomowy, który zapewnił, że Japonia nie zamierza rezygnować z energii atomowej. Jednoczesnie ucichły wszelkie przecieki informacji o próbach opanowania sytuacji w Fukushimie.

Była mowa o sposobie na utajnienie ilości wynajmowanych na dosłownie dwa dni, czy dwa tygodnie  robotników do najbardziej niebezpiecznych robót,  dzięki czemu nie byli oni ujmowani w  danych, a ich śmierć nie była wiązana z Fukushimą. Podobnie ukrywano informacje o ofiarach śmiertelnych katastrofy. 

Ludność okoliczna  opowiada o  rozległych podziemnych laboratoriach powiązanych tunelami prowadzącymi aż o pasma górskiego. O tysiącach ciał, które się tam znajdują.

I jeszcze uwaga prof.Dakowskiego po przeczytaniu wywiadu z Yoichi Shimatsu:

 

To JEST  sensowne, bardzo prawdopodobne. W Fukushima dzieją się z pewnością procesy straszne (dla fizyka oraz technika) - a są ukrywane.

 http://wyynd.tripod.com/Shimatsu.txt

 

KOMENTARZE

 • Również odnoszę takie wrażenie, że nikt nie panuje skutkami ...
  Ukrywana jest skala skażeń.... prof. Dakowski ma rację :

  //To JEST sensowne, bardzo prawdopodobne. W Fukushima dzieją się z pewnością procesy straszne (dla fizyka oraz technika) - a są ukrywane. //
 • @@
  Japonia wyszła z wojny rozbrojona, okupowana, utraciła wszystkie zdobycze: Koreę, Formozę, Wyspy Kurylskie, wycofała swe wojska z terytorium Chin. Technologię jądrową kupowała z USA.
  Oznacza to, że sama nie mogła sobie pozwolić na jakieś tajne wojskowe laboratoria; musiała działać w porozumieniu, a nawet na zlecenie USA.
  Skoro Amerykanie po katastrofie myśleli o bombardowaniu Fukushimy - wygląda na to, że ta teoria ma ręce i nogi.
 • @ sigma
  Wejście smoka !!
  Praca wywiadowcza -cymes- jak mówią nasi ulubieńcy.
  Nasi ulubieńcy byli, ( i są !!) ochroną obiektu.
  ---
  nuklidy - nie nukleidy (2 razy)
 • @cyborg 12:26:08
  Już poprawiam te nuklidy, psiakostka. Dzięki:)
 • @cyborg 12:26:08
  Na Legionie Poruszyciel pod tym postem wstawił rewelacyjne zdjęcie wrzącego od radioaktywnego wycieku brzegu Pacyfiku, czyli port w Fukushimie we mgle. Robi wrażenie.
 • @cyborg 12:26:08
  // nuklidy - nie nukleidy...//

  a nie przypadkiem nukleoidy?
 • @sigma
  Dobrze, że nareszcie jesteś :)
  I to z takim tekstem.

  Mało się zapewne dowiemy, bo Japończycy są zbyt dumni, by rozpowiadać o swojej porażce.
  Tym gorzej dla świata, jak sytuacja wymknęła się spod kontroli.
  Może wspólne światowe działania przyniosłyby jakieś rezultaty?
  Tragedia.

  Serdeczności
 • @sigma 12:53:03
  Porażające...

  A mogłabyś wkleić to zdjęcie w komentach?
 • @KOSSOBOR 20:34:02
  Kiedy nie umiem;(
  Może ktoś potrafi?
  http://www.ekspedyt.org/sigma/2013/09/06/18022_holocaust-po-japonsku.html#comment-27206
 • @jazgdyni 17:05:44
  Nukleoid (prokarion, chromosom bakteryjny) – obszar cytoplazmy komórek prokariotycznych bakterii i sinic, w którym znajduje się kolista nić kwasu deoksyrybonukleinowego (DNA) w postaci genoforu.

  Nuklid – w fizyce jądrowej, jądro atomowe o określonej liczbie nukleonów ( protonów i neutronów).
 • @sigma 20:39:33
  Tam jest zaciasteczkowany ekran. Ale filmik obejrzałam. Dzięki.
 • @sigma 20:39:33
  http://4.bp.blogspot.com/-juDhwbqjQ6o/Uh_AiBYVI6I/AAAAAAAAV3E/i5vyESGO0TQ/s1600/japan-boiling-sea.jpg
 • @tfur-ja 22:01:13
  Dzięki! Jesteś wielki:)
 • @Amarant 21:44:39
  Dzięki; po prostu trafiłam na ten artykuł japońskiego dziennikarza:)
 • @sigma 20:39:33
  trzeba kliknąć zawsze na zdjęcie i kopiować adres=link URL grafiki.

  Zastanawiało mnie ograniczenie, prostymi liniami strefy wrzenia tam wody, normalnie rozkład temperatur powinien wyglądać inaczej. A dzięki za "rysuneczek do tego posta, teraz widać /przy porównaniu obu/ dlaczego tak wygląda ta strefa wrzenia, to po porostu falochron ją ogranicza, stąd taki kształt /z liniami prostymi, to od ....falochronu taki obraz /.
  Dzięki za notkę

  spec Pozdrówko
 • @sigma 20:41:00
  Acha, no właśnie...
  Zawsze mi się miesza ;)
 • Fukushima.
  Witam. Dziwne jest to, że Japonia, która jest krajem rozwiniętym technicznie i bogatym, ma fachowców, którzy nie przewidzieli, że tsunami może zalać turbiny, które chłodzą reaktor!!! te turbiny powinny być zbudowane wysoko i wtedy nie doszłoby do tragedii!!!
 • @zibi 09:40:01
  Jest to ciekawa uwaga. Jest to w istocie kraj rozwinięty technicznie i bez wątpienia to przewidzieli. Ale jeżeli w podziemiach znajdowała się właściwa i najważniejsza część kompleksu, czyli owe tajne laboratoria wojskowe, to już umieszczenie tam jeszcze jakichś turbin chyba im nie stanowiło.
 • @Weni 07:08:31
  Obyś żył w ciekawych czasach - to całkiem solidne przekleństwo;)
  Wzajemne pozdrowionka:)
 • @tfur-ja 22:23:31
  Wielkie dzi ęki za takie miłe komplementa;)
  A kto by tam chciał świecić? Nawet świecenie przykładem nie bardzo mi wychodzi;)
 • @zibi 09:40:01
  Pompy muszą być na poziomie lustra cieczy. Systemy zasilania i sterowania
  muszą być odpowiednio zabezpieczone. Ściany zabezpieczające i wodoszczelne bunkry, na 15m wezbraną wodę, posiadają układy chłodzenia
  dwu reaktorów w Fukushimie. Jak popatrzysz na obrazek, będziesz wiedział które. :-]
 • Tak sobie myśle,
  że znany dziennikarz ucieka w dywagacje na temat co się dzieje na terenie samej elektrowni. A gdzie dziennikarze zwykli, którzy poszliby w teren i pooglądali i napisali co tam faktycznie się dzieje na terenach położonych wokół elektrownio. Zamieścili wywiady z ludzmi, z lekarzami, pokazali zdjęcia ewentualnych dziwolągów lęgnących się obecnie itp. Widać, że władza woli nawet najgorsze fantazje z terenu samej elektrowni niz prawdę, tę dnia codziennego mieszkańców pobliskich rejonów. Clou programu stanowiłyby pomiary skażenia pobliskich, a może i dalszych regionów zobrazowane w postaci map.
  Widać, że każdy rządzący zazdrosny jest o swoja władzę.
 • @cyborg 10:22:35
  No popatrz, Cyborgu, ile ja się dzięki Tobie ciekawych rzeczy dowiaduję. Dzięki, postaram się zapamiętać.
 • Jest kilka dodatkowych spraw
  - tepco przyznał, że do pomiarów radioaktywności używali mierniki z skalą 18 razy za małą,
  - tepco zwrócił się do rządu japońskiego o przejęcie tematu bo sobie nie daje rady,
  - ta elektrownia została wybudowana na terenie pozyskanym od oceanu (zasypane),
  - składowane od lat w budynku elektrowni (nad reaktorem) zużyte paliwo ma podobno 14000 więcej materiału radioaktywnego niż bomba co użyto w Hiroszimie,
  - tepco nie est w stanie schładzać tego zużytego paliwa, są nieszczelności, nawet zbiorniki pomocnicze są przeżerane,
  - grunt pod budynkiem jest mało stabilny (wycieki wody),
  - z symulacji wynika, że za 6 lat cały Pacyfik będzie radioaktywny
 • @@@
  http://www.globalresearch.ca/secret-weapons-program-inside-fukushima-nuclear-plant/24275
  To by wiele wyjasniało.Nb.nasze rządowe przygłupki też marzą o polskiej bombie atomowej.
 • @sigma 10:53:50
  Na pierwszy rzut oka temat jest potraktowany metodą @irek-kefirek
  secundo voto @Cosmosis, czyli z ogromną przesadą. "Znikłem siebie"
  by sprawdzić prawdopodobieństwo przekazu. Rekomendacja prof. Dakowskiego tym bardziej skłania do drążenia.
  Powiem jedno : sporo części układanki wskakuje na swoje miejsce.
 • @cyborg 15:49:32
  Zobacz, Cyborgu, proszę, co się wyrabia pod tym postem na niepoprawnych:
  http://niepoprawni.pl/blog/2518/holocaust-po-japonsku#comment-436273
  Obsiadło mnie tam jakieś towarzystwo proatomowo- proizraelskie i nic z tego nie rozumiem. Może Ty coś wykoncypujesz?
  Co ma Izrael do Fukushimy? No chyba że rzeczywiście w tych podziemiach Fukushimy coś tam produkowali w kooprodukcji z Usraelem. ..
 • @sigma 16:37:38
  Dzień dobry,

  "Co ma Izrael do Fukushimy?"

  A no może mieć. Nie potrafię nijak potwierdzić tej informacji, ani nie dysponuję linkiem (musiałbym długo kopać) ale dawniej na NE pojawił się wpis i albo w jego treści albo w komentarzu zawarte było info, że Japonia dogadała się z Iranem w sprawie wzbogacania uranu do produkcji broni atomowej. Nie pamiętam też czy to był oddzielny wpis, czy ten sam, ale dowiedziałem się, że podczas WWII testowano broń do wywoływania sztucznego tsunami i posługiwano się ładunkami, których wybuchy odpowiednio synchronizowano dla uzyskania efektu wzmocnienia. Podówczas stosowano oczywiście ładunki konwencjonalne i podobno badania porzucono, ale z drugiej strony te domki niszczone przez "fukuszimskie" tsunami wcale nie wyglądały jak po trzęsieniu ziemi w skali około 9 stopni...
  Wszystko wygląda jak teoria spiskowa, ale jak widać praktyka też nie jest do końta przejrzysta.

  Jako wytrawny ninja rzucam bezlitośnie serią z 5 gwiazdek

  Ukłony
 • @Amarant 21:24:46
  Tutaj mozna dowiedziec sie jak to tam bylo z tym skromnym trzesieniem ziemi, niewyobrazalnym tsunami i wybuchem w nieczynnym reaktorze.

  http://jimstonefreelance.com/fukushima.html

  Podziekowania dla autorki artykulu!
 • @sigma 09:58:17
  Nie turbiny, tylko pompy, to raz. A po drugie, to nie o nie chodzi, tylko o instalację, czyli rurociągi. Rury przy tsunami się porozrywały. Pompom może nic się nie stało, ale gdzie miały pompować, w przestrzeń?
 • @sigma 16:37:38
  "Co ma Izrael do Fukushimy"

  Izraelska firma była odpowiedzialna za bezpieczeństwo.
  A jakim cudem oni mają takie wtyki i są w tle ? Wyjaśnieniem musiała by być jakaś teoria spiskowa.
 • @Polish Rider 22:06:48
  Faktycznie wiele wyjaśnia.
  Również kto za tym stoi
 • @NUS 09:47:36
  A można Cię prosić o linka na tę informację, proszę:)
  Wrzuciłabym ją na tego posta na niepopkach, bo tam lobby żydowskie rzuciło się na niego jak wściekłe. Nie bardzo wiedziałam, o co chodzi, ale powoli rzecz się odkrywa.
  Po takiej informacji jest szansa, że ich szlag trafi;)))
 • @Jasiek 19:59:47
  Dzięki za 5 gwiazdek. Bardzo ciekawa informacja o tych umowach z Iranem - może jeszcze poszukaj linka, proszę? Zawsze co źródłowa informacj,a to źródłowa.
 • @Amarant 21:24:46
  Tak daleko bym nie ciągneła teorii spiskowej (póki nie mamy nowych informacji;)
 • @Polish Rider 22:06:48
  Dzięki.
 • @sigma 11:26:44
  Byłam na tych niepopkach no i to, co tamto towarzycho wypisuje - w pale się nie mieści. Czy nie masz tam funkcji "usuń"? Jak już poodkrywali się do gaci - wywaliłabym ich na zbity pysk.
  A jeżeli nie można tam usuwać fatalnych komentów - to trzasnęłabym drzwiami.
  Z drugiej strony - uprawdopodobniła się teoria spiskowa /podziemia/.
 • @sigma 11:21:06
  Można wrzucić w wyszukiwarkę "Magna BSP FUKUSHIMA security contract"

  Przykład - izraelska strona o tym pisze:
  http://www.haaretz.com/print-edition/news/israeli-firm-which-secured-japan-nuclear-plant-says-workers-there-putting-their-lives-on-the-line-1.349897

  "The CEO of the Israeli company that installed the security system at Japan's Fukushima nuclear power plant said..."
  "Magna BSP set up the security system about a year ago at the facility"

  Moje tłumaczenie
  "Szef izraelskiej firmy która zainstalowała system bezpieczeństwa w elektrowni atomowej w Fukuszimie powiedział..."
  "Magna BSP zainstalowała system bezpieczeństwa około rok temu,..."

  Nalepie opisuje to wszystko http://jimstonefreelance.com/fukushima.html
 • @KOSSOBOR 12:58:43
  Nie ma na niepoprawnych funkcji "usuń", nie ma bana; można ewentualnie zgłosić naruszenie do admina, który po jakimś czasie odpowiada, że prośba jest bezzasadna. A ten parszywiec Dixi i jewo kamanda grasują tam od początku.I nie ma na gnypka silnych. Takie te nasze "prawicowe" media. Jak nie Żydy, to chamy.
  Przeciez dlatego śmy z Tadziem stamtąd odeszli.
  No ale tym razem mnie podkusiło, żeby ten post o Fukushimie wstawić, no bo w końcu, gdzie Rzym, a gdzie Krym? No i popatrz, jednak jest związek.
 • @sigma 14:33:03
  Sam tego chciałeś, Grzegorzu Dyndało :(, no ale jednak masz potwierdzenie tych podziemi NIE WIADOMO CZYICH I JAKICH.
  Tam w ogóle horror jeszcze większy się zapowiada...
 • @jazgdyni 06:14:14
  ....po drugie, to nie o nie chodzi, tylko o instalację, czyli rurociągi .....
  Wiadomo że zatopione zostały trafa zasilające. Obecnie stary układ pomp
  i rurociągów jest używany, a tylko bezpośrednio przy budynku reaktora stoją budowlane podajniki teleskopowe, takie jak do podawania betonu
  na wysokie piętra. Podają one wodę morską (jak leci!) poprzez zerwany wybuchem dach budynku w kierunku basenów i reaktora.
 • @sigma
  Wyniki poszukiwań :
  US prepared to BOMB Fukushima... Update for 6/12/11 - YouTube
  www.youtube.com/watch?v=okyLUPYqdGA‎
  Jun 13, 2011 - the U.S. wants to bomb Fukushima ... HOWEVER, THE PLAN WAS ON THE TABLE A WHILE AGO AND THINGS HAVE ONLY GOTTEN ...
  More results for bombing fukushima --- zwykłe Google !!
 • @cyborg 16:45:51
  Rany boskie!!! Co za prowizorka!

  Toż to panie ja miałem węże fi 500 do 100 atmosfer. Tylko lać.

  Ale może oni nie chcą za dużo zalać.

  Ps. A port zabetonować na wejściach, niech tam się gotuje i nie rozprzestrzenia na ocean.

  To jest strasznie dupowate!
 • @sigma 14:33:03
  Tak. Pokrętność Redankcji tam okrutna jest, taka "typowo polska". Wiele osób odeszło po scysjach, bo ludzie Redankcji są nie do ruszenia, bo spełniają tam funkcje rozpisane na role. Przecież nikt nie będzie zmieniał rozpiski dla jakiegoś nędznego, szeregowego forowicza.
 • @jazgdyni 17:46:22
  ...// To jest strasznie dupowate! //....
  TEPCO jak chce to gra strasznego szweja ! Nic nie umie, nic nie rozumie.
  Ojej ! Wylało się. Straciliśmy zyski - wyrównajcie. Jest syf - posprzątajcie.
  Był wniosek TEPCO o niewypłacanie odszkodowań mieszkańcom Fukushimy
  nie garnącym się do pracy przy usuwaniu radioaktywnych śmieci.
  Miało to zagonić do pracy niewolników pozbawionych środków.
 • @tadman 10:53:05
  Mylisz się ! Badania są prowadzone a wyniki publikowane. Taki cyborg pisze
  o ptaszkach i motylkach, tylko że w tym nie ma sensacji.
  Wpuścili dziennikarza do "zony". Opisał porzucony pociąg ewakuacyjny,
  przyrodę. Nic ! Ruskoje Telewidienie ( RT) na swoim blogu niejasno podało
  lokalizację - skutek? - ludzie w Polsce myśleli że znowu coś za wschodnią granicą się dzieje. Była wyprodukowana sensacja na sezon ogórkowy ?
  Była ! A to że przy okazji przekonaliśmy się o niedziałaniu naszego systemu
  ostrzegawczego i pomiarowego, to fakt.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej