Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
226 postów 9103 komentarze

Chce pan zaszczepić moje dziecko? Nie ma sprawy, proszę tylko podpisać ten formularz

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Formularz ten można łatwo zmodyfikować pod kątem przedstawienia go pracodawcy, władzom szkoły, czy też każdej innej osobie, próbującej zmusić do szczepienia niechętne temu ofiary.


Dave Mihalovic 9 sierpnia 2013 PreventDisease.com


Nie spotkałem jeszcze lekarza, który podpisałby poniższy formularz, ściągnięty już przez setki rodziców. Są dwa powody, dla których lekarze go nie podpisują. Po pierwsze, nie chcą postawić się w kłopotliwej sytuacji dopuszczenia się zaniedbania w postaci nie zaoferowania świadomej zgody tysiącom innych rodziców. Po drugie, wielu lekarzy, przeprowadziwszy własne rozległe badania, wie, że jeśli chodzi o szczepienia, związane z nimi ryzyko znacznie przewyższa ewentualne korzyści.

Minął już rok, od kiedy rodzice zaczęli ściągać ten formularz i przedstawiać go lekarzom i jak dotąd nic nie słychać o jakimkolwiek złożonym podpisie. Wielu lekarzy nie chce nawet rzucić nań okiem, kiedy odrzucają stanowisko rodziców sprzeciwiających się szczepieniu, nazywając je śmiesznym. Takie zachowanie wyraźnie wskazuje braki w wiedzy u danego lekarza, który nie dba o dobro swoich pacjentów. Nie chcą oni informować swoich pacjentów o ryzyku, informują jedynie o korzyściach, które w ich mniemaniu są do zaakceptowania. Nie są otwarci na dyskusję i inne podejścia, liczy się jedynie ich jednostronna, tendencyjna opinia wpojona im przez system medyczny.

Są też lekarze, którzy zakwestionowali plan szczepień i szukają na własną rękę wiedzy w tym zakresie. Wielu z nich budzi się teraz dzięki trwającym badaniom i presji ze strony rodziców, a nawet kolegów po fachu, żeby przyjrzeć się innemu podejściu, wykraczającemu poza własną indoktrynację. Jeśli jakiś lekarz wywiera na ciebie presję i naciska na szczepienia, ściągnij i wydrukuj poniższy formularz. Jeśli to możliwe, przyślij nam kopię podpisanego przez lekarza formularza. Asertywnie oświadcz lekarzowi, że jedynie w ten sposób, jedynie będąc w pełni poinformowanym, możesz przemyśleć kwestię szczepienia i że wnikliwa analiza bilansu ryzyka i korzyści pozwoli ci lepiej ocenić sytuację i podjąć decyzję.

Jak dotąd, 100% lekarzy, którym przedstawiono ten formularz, odmówiło złożenia podpisu.

Poniższy formularz powstał na bazie formularza sporządzonego przez Kena Andersona.

Lekarska gwarancja bezpieczeństwa szczepień

Ja, niżej podpisany/a doktor medycyny (imię i nazwisko) ………………………………………………………………………

Uprawniony do praktykowania medycyny w …………………….

Numer prawa do wykonywania zawodu ——————————–

Rodzaj i stopień specjalizacji ………………………………………

niniejszym oświadczam, że posiadam dobrą znajomość zarówno wszelkiego ryzyka, jak i korzyści płynących z leków, jakie przepisuję i aplikuję moim pacjentom.

W przypadku (imię i nazwisko pacjenta) …………………………., lat …………., którego zbadałem, uważam, że istnieją pewne czynniki ryzyka, uzasadniające szczepienia, które niniejszym zalecam:

Czynnik ryzyka ________________________________________

Szczepienie ___________________________________________

Czynnik ryzyka ________________________________________

Szczepienie ___________________________________________

Czynnik ryzyka ________________________________________

Szczepienie ___________________________________________

Będąc świadomy/a, że szczepionki mogą zawierać następujące substancje chemiczne i biologiczne:

* wodorotlenek glinu

* fosforan glinu

* siarczan amonu

* amforecytyna B

* tkanki zwierzęce: mózgu królika, embrionów kurzych, nerek psich i/lub małpich, krew świńska, krew końska,

* białka jaj kurzych i kaczych

* surowicza albumina wołowa

* płodowa surowica cielęca

* hydrolizat kazeiny z trzustki wieprzowej

* pozostałości białek MRC5

* linia komórkowa VERO, z tkanki nabłonkowej nerek małpy

* krwinki czerwone z krwi owczej

* beta-propiolakton

* formaldehyd

* formalina

* żelatyna

* hydrolizowana żelatyna

* glicerol

* ludzkie komórki diploidalne pochodzące z abortowanych płodów

* tiomersal/metriolat

* glutaminian monosodowy (MSG)

* neomycyna

* siarczan neomycyny

* czerwień fenolowa

* 2-Fenoksyetanol

* dwufosforan potasu

* monofosforan potasu

* polimyksyna B

* polisorbat 20

* polisorbat 80

* sorbitol

* fosforan tributylu

niniejszym deklaruję, że wyżej wymienione substancje, po podaniu ich pacjentowi drogą iniekcji, nie stanowią żadnego zagrożenia dla jego zdrowia i życia.

Oświadczam też, że zapoznałem/łam się z badaniami przeciwnymi, np. o tym, że tiomersal (związek zawierający rtęć), może wywoływać poważne uszkodzenia neurologiczne oraz immunologiczne, i stwierdzam, że raporty te nie są wiarygodne.

Wiem, że niektóre szczepionki okazały się być zanieczyszczone wirusem SV40, który jest przez niektórych badaczy wiązany przyczynowo z występowaniem chłoniaka nieziarniczego i międzybłoniaków u ludzi jak również u zwierząt doświadczalnych. Niniejszym gwarantuję, że szczepionki, których używam w mojej praktyce, nie zawierają SV40 ani innych żywych wirusów.

Gwarantuję też, że szczepionki, które rekomenduję pacjentowi (imię i nazwisko) …………………………………………, nie zawierają żadnych tkanek/komórek abortowanych płodów ludzkich.

Celem zabezpieczenia zdrowia mojego pacjenta, podjąłem/podjęłam odpowiednie kroki, aby zagwarantować, że szczepionki, których używam, nie zawierają żadnych szkodliwych dla zdrowia substancji.

Podjęte starania: ________________________________________________________________________________________________________________Osobiście przestudiowałem/łam raporty zawarte w bazie danych niepożądanych odczynów poszczepiennych VAERS i oświadczam, że zgodnie z moją zawodową opinią, podanie zalecanych przeze mnie szczepionek dzieciom w wieku poniżej 5 roku życia jest bezpieczne.

Miejscowość, data ……………………………………………

Podpis lekarza …………………………………………………

~ * ~

Ściągnij PDF w j. polskim
Lekarska gwarancja bezpieczeństwa szczepień

Ściągnij PDF w j. angielskim
Physician’s Warranty of Vaccine Safety

Ściągnij PDF w j. hiszpańskim
Garantia Medica para la Seguridad en las Vacunas

Ściągnij PDF w j. francuskim
Formulaire a faire signer (Vaccins)

Komentarz SOTT.net: Formularz ten można łatwo zmodyfikować pod kątem przedstawienia go pracodawcy, władzom szkoły, czy też każdej innej osobie, próbującej zmusić do szczepienia niechętne temu ofiary. Jeśli szczepienie jest warunkiem przyjęcia do pracy, uczęszczania do szkoły itd., to ten, kto stawia takie wymaganie, powinien wziąć na siebie pełną odpowiedzialność zarówno za nie, jak i za wszelkie skutki uboczne, które mogą być tego następstwem.

Tłumaczenie: PRACowniA i Przyjaciele
Artykuł na SOTT.net, z komentarzami: You Want To Vaccinate My Child? No Problem, Just Sign This Form

http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=10215&Itemid=53


 

KOMENTARZE

 • @sigma
  Witaj

  Może w Norwegii albo Anglii mógłbym to oświadczenie podsunąć i doczekać się rzeczowej odmowy.
  U nas? Który z tych zapyziałych bufonów nie zacznie wrzeszczeć i wyrzucać z gabinetu?

  Podaj do wiadomości, jakby ktoś podpisał.

  Serdeczności

  Ps. Szkoda, że nie miałem tego przed moimi szczepieniami. Poterroryzowałbym biuro.
 • @jazgdyni 19:42:39
  http://talbot.nowyekran.pl.nowyekran.net/post/97435,chce-pan-zaszczepic-moje-dziecko-nie-ma-sprawy-prosze-tylko-podpisac-ten-formularz
 • @Talbot 20:00:19
  Świetnie, że ten tekst jest rozpowszechniany. Myslę, że istotne jest, aby jednak wymieniać w nim wszystkie składniki ewentualnych szczepionek.
 • @jazgdyni 19:42:39
  Też żałuj ę, ale dopiero znalazłam tekst u prof.Dakowskiego. Zresztą jest z sierpnia br.
 • Moje doświadczenia
  Miałem operacyjne ustalanie kości i kilka drobnych zabiegów chirurgicznych i to ja musiałem podpisać papierek, że jestem świadom, że mogą w związku z zabiegiem nastąpić komplikacje i nie będę sądził szpitala. Na szczęście nic się nie stało. Nawet nie udało im się zakazić mnie wirusem wątroby typu B (o C nic nie wiem, bo nie robiłem takich testów).
  Więc to raczej my musimy podpisywać, bo jak nie, to lecz się sam pacjencie. Te deklaracje dla pacjenta przylazły do nas z USA via UE.

  Syna podczas mszy ugryzł pies, bo zamiast być w kościele stali przed nim. Jest uczuleniowcem, o czym panią doktor ze szpitala zakaźnego poinformowałem. Pocieszyła mnie, że ta szczepionka przeciwko wściekliźnie NIE UCZULA.
  Po drugim zastrzyku pojawił się lekki rumień na przedramionach. Pani doktor uspokoiła nas, ponownie twierdząc, że nie spotkała się z tym, aby ktoś był na tę szczepionkę uczulony i że to zapewne uczulenie na truskawki, bo był czerwiec. Oponowałem, że syn nigdy nie miał uczulenia na truskawki, na co pani doktor spokojnie stwierdziła, że w tym roku już ma. Straszyła, że należy serię kontynuować, bo...
  Po trzeci zastrzyku pojechał na szkolną wycieczkę, na szczęście pojechała również żona. Miał kłopoty z chodzeniem, bo spuchły mu stopy i podudzia, które były mocnoróżowe, a po zdjęciu butów nie można było ich powtórnie założyć.
  Więc ja biegiem do szpitala i zastałem panią doktór, która powtarzała swoją bajeczkę. Zapytałem ją, czy po truskawkach dziecko ma pokrzywkę, czy też może puchnąć i mieć kłopoty z chodzeniem.
  Daliśmy mu środki przeciwuczuleniowe i opuchlizna zeszła. Lekarz pierwszego kontaktu stwierdził, że nie podobają mu się kanały słuchowe i dał skierowanie cito do laryngologa, a ten cito do alergologa.
  Miał mocno opuchnięte kanały słuchowe. Dostał leki i wszystko dobrze się skończyło. Od alergolog dowiedzieliśmy się, że dość często trafiają do niej dzieciaki z różnymi objawami uczulenia po podaniu szczepionki przeciw wściekliźnie.

  Było już o tym, że są różne sposoby gratyfikacji dla lekarzy, którzy nie bacząc na uboczne skutki szczepionek stosują je na dużą skalę.
 • @tadman 21:12:43
  Czytałam, że szczepienia p.wściekliźnie też są tylko formą placebo, ale dosć solidnie szkodliwą, jak widąc z Twoich doświadczeń . Pasteur kantował podczas badań skuteczności szczepień.
 • @sigma 22:16:46
  Nooo, spis atrakcji w szczepionkach rzuca na kolana.......................
 • Matka wygrała w sądzie sprawę przeciw sanepidowi, który ukarał ja grzywna za odmowę szczepienia dziecka. Czyli mamy precedens.
  Syna nie zaszczepiła na odrę. Sanepid ukarał. Sąd: - Bezprawnie

  Ewelina Buganik z podzielonogórskiej Raculi mimo nakazów sanepidu nie szczepi swego dziecka. Uważa, że uniknie chorób dzięki diecie i zdrowemu trybowi życia. Sanepid nałożył na nią karę 500 zł. Sąd: - Bezprawnie.
  Trzyletni Marcel Buganik chodzi do przedszkola. Jest zdrowy i wesoły. Rozwija się prawidłowo. Nie brał dotąd żadnych antybiotyków. Jego rodzice zdecydowali się nie poddawać go szczepieniom. Uważają, że szczepionki są niepotrzebne, mogą mieć negatywny wpływ na jego zdrowie.

  "Dbamy o zdrowie naturalnie"

  - Decyzja o nieszczepieniu Marcela jest wynikiem długich przemyśleń oraz oparta na opinii specjalistów, m.in. neurobiologa prof. Marii Doroty Majewskiej. Jesteśmy jej świadomi. Od lat z mężem dbamy w naturalny sposób o nasze zdrowie. Chcemy także tak prowadzić nasze dziecko. Marcela karmimy w oparciu o dietę optymalną, zachowując proporcję między tłuszczami, białkami i cukrami. Ten model żywienia wzmacnia system immunologiczny. Przygotowuje organizm do walki z wirusami. Szczepionki natomiast mogą spowodować różne niepożądane odczyny poszczepienne - tłumaczy Ewelina Buganik.

  Sanepid: Mandat się należy

  Według Jolanty Musiały, zastępcy lubuskiego inspektora sanitarnego, owszem, szczepionki mogą być niebezpieczne dla dziecka, co nie znaczy, że trzeba ich unikać. Dlatego też przed każdym nakłuciem prowadzone jest lekarskie badanie kwalifikacyjne.

  Za niedopełnienie obowiązku szczepienia sanepid nałożył na państwa Buganików karę 500 zł. Nie zapłacili. Sprawiedliwości postanowili szukać w sądzie. - To niedemokratyczne, że każą nam robić coś wbrew naszym przekonaniom. Mamy inną, świadomą receptę na zadbanie o zdrowie naszego dziecka - mówi pani Ewelina.

  Sąd w Gorzowie podtrzymał nałożoną na rodziców karę. Ci jednak nie złożyli broni i sprawę skierowali do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Udało się. Sąd orzekł, że sanepid nie ma prawa nałożenia takiego mandatu. Tylko wojewoda może wydawać podobne rozporządzenia. - Zgodnie z wyrokiem sądu z dnia 1 sierpnia 2013 zmienił się jedynie organ egzekucyjny, którym obecnie jest wojewoda. Pozostałe kwestie nie uległy zmianie. Szczepienia ochronne w Polsce są obowiązkowe. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej winny nadzorować przestrzeganie tego obowiązku - mówi Musiała.

  Szczepionka a wolny wybór

  Według przepisów, każde dziecko powinno być zaszczepione przeciw gruźlicy, wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, krztuścowi, HiB, polio, śwince, odrze, różyczce oraz błonnicy. Specjalista od chorób dziecięcych Kazimiera Barczyk uważa, że bezwzględnie powinno to dotyczyć wszystkich dzieci. - Decyzja o nieszczepieniu może być wielką krzywdą dla młodego człowieka. Szczególnie gdy wybucha epidemia - ostrzega Barczyk.

  Obecnie coraz więcej ludzi preferuje naturalne przeciwdziałanie chorobom, bez ingerencji farmakologicznej. Rodzice sami chcą decydować, czy ich pociechy będą szczepione, czy nie. - Chodzi o wolny wybór. Nie zamierzamy nakłaniać nikogo do rezygnacji z nakłuwania. My podjęliśmy taką decyzję. To jest moje zdanie i chciałabym móc w tej kwestii decydować sama - uważa Buganik.

  http://zielonagora.gazeta.pl/zielonagora/1,35182,14629318,Syna_nie_zaszczepila_na_odre__Sanepid_ukaral__Sad_.html#ixzz2lDfcIyWt

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej