Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
226 postów 9103 komentarze

Stanisław Barańczak nie podpisał listu 200 sygnatariuszy popierających Ewę Wójciak. Wykorzystano jego chorobę i dopisano go bez jego woli - informuje siostra poety

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Stanisław Barańczak nie podpisał listu 200 intelektualistów popierającego Ewę Wójciak, dyrektor Teatru Dnia Ósmego. Dopisano go, bez jego wiedzy i zgody, wykorzystując jego ciężką chorobę.


  Jak informuje Małgorzata Musierowicz, siostra poety, Stanisław Barańczak nie podpisał listu 200 intelektualistów popierającego Ewę Wójciak, dyrektor Teatru Dnia Ósmego. Dopisano go, bez jego wiedzy i zgody, wykorzystując jego chorobę.

Tego rodzaju postępowanie jest wyjątkowo haniebne. Narażanie na szwank czyjegoś dobrego imienia, na dodatek w sytuacji, kiedy z powodu złego stanu zdrowia nie może on nawet zaprotestować, jest niewątpliwym skandalem. Trudno jednak oczekiwać zachowywania wysokich standardów od autorów listy poparcia dla Ewy Wójcik, która w najbardziej wulgarnym stylu obraziła Ojca Świętego.

http://wpolityce.pl/wydarzenia/49848-ewa-wojciak-wulgarnie-zelzyla-papieza-200-jej-poplecznikow-w-imie-wolnosci-walczy-o-jej-bezkarnosc-polecamy-liste-sygnatariuszy 

 

http://wpolityce.pl/wydarzenia/58298-stanislaw-baranczak-nie-podpisal-listu-200-sygnatariuszy-popierajacych-ewe-wojcik-wykorzystano-jego-chorobe-i-dopisano-go-bez-jego-woli-informuje-siostra-poety

KOMENTARZE

 • Kiedy Zbigniew Herbert
  poznał się na Michniku i wypowiedział słowa: "Michnik jest manipulatorem. To jest człowiek złej woli, kłamca. Oszust intelektualny. Ideologia tych panów, to jest to, żeby w Polsce zapanował 'socjalizm z ludzką twarzą' . To jest widmo dla mnie zupełnie nie do zniesienia. Jak jest potwór, to powinien mieć twarz potwora. Ja nie wytrzymuję takich hybryd, ja uciekam przez okno z krzykiem."

  To żydokomuna wraz z żoną Herberta zrobił z Niego alkoholika. Stare sowieckie metody, dobrze znane. Teraz czas na siostrę pana Barańczaka.
  http://www.youtube.com/watch?v=XgsJbcXuauk
 • sigma
  Daj spokój z tymi Tzw. intelektualistami , do nich bardziej pasuje słowo kreaturami.
 • Trzeba o tym pisać!
  Czerwone plemię i ich potomkowie dokonali mordu na wielu polskich słowach lub na siłę zmieniło ich znaczenie. Rozumiem, że teraz intelektualista to taka sprzedajna dziwka z wrodzoną kiłą, która wszystko zrobi, aby otrzymać zapłatę w forsie lub jakimś intratnym stanowiskiem. Jeśli nie dostanie tego teraz, to nigdy już nie dostanie, bo owa wrodzona kiła powoduje, że już wypada z tego szemranego interesu.
  Jedyne co możemy zrobić to publikować nazwiska i funkcje owych dwustu dziwek. Niech ich podpis świadczy o nich.
  Sigmo, masz taką listę?
 • @tadman 11:36:35
  znalazłem listę dziwek a pod nią takie coś


  zagraniczniak (203.206.231.***) 25 marca, 5:57 Zgłoś nadużycie

  czy ktos moglby namowic ta pania na wydanie swojej opinii o Mahomecie - i jej poplecznikow na oficjalne POparcie jej opinii - mielibysmy problem z glowy
 • A w wiki oczywiście niczego nie zmieniono. W końcu Ewa Wójciak to córka ubeka
  Ewa Wójciak – polska aktorka teatralna, działaczka opozycyjna w okresie PRL, dyrektor poznańskiego Teatru 8 Dnia.

  Jest córką Juliusza Wójciaka – funkcjonariusza urzędu bezpieczeństwa oraz późniejszego obrońcy w procesie uczestników zajść poznańskiego czerwca 1956 r. Jak sama przyznaje o przeszłości ojca w aparacie bezpieczeństwa dowiedziała się od dziennikarzy w 2013 r.

  Od lat 70-XX wieku związana z poznańskim Teatrem 8 Dnia, w okresie PRL-u była inwigilowana i podległa podobnie jak inni aktorzy teatru rozpracowaniu operacyjnemu po przyniesieniu do teatru w 1976 r., przez działacza KOR-u – listu protestacyjnego w sprawie wprowadzenia przez władze poprawek do Konstytucji. Jej zachowana do dzisiaj teczka nosi kryptonim Nina. Była kilkakrotnie przesłuchiwana, a także zatrzymana za przewóz bibuły z Poznania do Warszawy. W stanie wojennym wstępowała razem z teatrem na nielegalnych spektaklach. W 1981 r., podczas odsłonięcia w Poznaniu Pomnika Ofiar Czerwca 1956 r., recytowała przed 100-tysięcznym tłumem wiersz Zbigniewa Herberta – Przesłanie Pana Cogito. Po rowiązaniu teatru przez władze komunistyczne w 1985 r., nie otrzymała paszportu.

  Od 2000 r., jest dyrektorem Teatru 8 Dnia, a także autorką tekstów i manifestów programowych teatru. Doprowadziła między innymi do wystawienia spektaklu Teczki w 2007 r., poruszającego problematykę inwigilacji w PRL-u. Bohaterka filmu dokumentalnego w reż. Marcina Więcława z cyklu Byłem Figurantem SB (odc. Ewa Wójciak).
  Kontrowersje[1][edytuj]

  W 2013 r., po wyborze kardynała Jorge Mario Bergoglio na papieża, Ewa Wójciak na swoim profilu na portalu społecznościowym facebook napisała:„
  No i wybrali ch..., który donosił wojskowym na lewicujących księży. ”


  Wypowiedź ta wywołała falę protestów włącznie z krytyką ze strony prezydenta Poznania – Ryszarda Grobelnego i apelem części radnych o odwołanie jej ze stanowiska dyrektora teatru. W obronie aktorki powstał list otwarty podpisany przez 200 sygnatariuszy – artystów, naukowców i dziennikarzy. Wśród nich znaleźli się Stanisław Barańczak, Ryszard Krynicki, Jacek Kleyff, Krystyna Kofta oraz Zbigniew Brzoza.
  Przypisy
  ↑ Art. Ewa Wójciak wulgarnie zelżyła papieża. 200 jej popleczników w imię "wolności" walczy o jej bezkarność. Polecamy listę sygnatariuszy w serwisie WPolicyce.pl (opublikowano 24.03.2013)
  Źródła[edytuj]
  Artykuł Krzysztofa M. Kaźmierczaka – Mój ojciec był ubekiem. I co z tego ? w tygodniku Wprost nr. 19 - 2013 r.
  Opis filmu z cyklu Byłem Figurantem SB w serwisie FilmPolski.pl (stan na 09.05.2013)
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Ewa_Wójciak
 • @tadman 11:36:35
  aby nie zniknelo, no i dla leniwych :)

  Szanowny Panie Prezydencie,

  protestujemy przeciwko pomysłowi odwołania Ewy Wójciak ze stanowiska dyrektora Teatru Ósmego Dnia.

  Należymy do środowisk artystycznych, reprezentujemy świat kultury i nauki. Jesteśmy mieszkańcami Poznania i innych miast w Polsce, ludźmi, dla których bardzo ważna jest tradycja niezależnego myślenia i tworzenia, postawa związana z przełamywaniem społecznych i artystycznych barier.

  Nie zgadzamy się, by konsekwencją prywatnej wypowiedzi Ewy Wójciak na temat papieża - kardynała Bergoglia - miało być jej odwołanie ze stanowiska dyrektora Teatru Ósmego Dnia.

  Ewa Wójciak współtworzy artystyczny kształt przedstawień Teatru Ósmego Dnia od ponad czterdziestu lat, a od 1992 roku jest współodpowiedzialna za kształt prezentowanych w autorskim ośrodku Teatru interdyscyplinarnych wydarzeń artystycznych, społecznych i kulturotwórczych. Ranga Teatru Ósmego Dnia jest niezaprzeczalna i znana na całym świecie nie tylko w kręgach artystycznych, lecz także intelektualnych i wolnościowych. Nie czas i miejsce po temu, by wyliczać wszystkie jego zasługi i nagrody. Starczy skonsultować dostępne publikacje książkowe i filmowe.

  Warto jednak przypomnieć, iż w 1976 roku, w czasach obiektywnie trudniejszych deklaracji obywatelskich i zminimalizowanego grona tzw. sprawiedliwych, Ewa Wójciak wraz ze swymi kolegami, artystami z Teatru Ósmego Dnia zbierała solidaryzujące się podpisy pod listem otwartym w sprawie projektu zmian w obowiązującej wówczas peerelowskiej konstytucji. Chodziło o wspólne dobro obywateli, a w tym przede wszystkim o zagwarantowanie wolności sumienia i praktyk religijnych.

  Otóż, swoją biografię tworzymy przez całe życie, i nie jest ona wytworem chwili. Wolność słowa i niezależność myśli nie jest li tylko zdobyczą aktualnej demokracji i nie opiera się na wyznacznikach składanych przez praworządnych obywateli w podatkowych formularzach. Doświadczenie nauczyło już wielokrotnie (a egzegezą zjawiska zajmowali się filozofowie i poeci), że o swobodę wypowiedzi zabiegać trzeba bezustannie, nawet w dobie, jakby nam się wydawało, powszechnie szanowanej wolności.

  Nie oczekujemy od Radnych Miasta Poznania ferowania wyroków w sprawach dotyczących podstawowych swobód obywatelskich.

  Uważamy, że wypowiedź Ewy Wójciak powinna stać się powodem do ważnej dyskusji o poszanowaniu swobód zapisanych w konstytucji, a nie być przyczyną odwołania z funkcji dyrektora instytucji kultury. Konstytucji należy przywrócić jej rangę, bowiem jest najważniejszym aktem regulującym prawa obywatelskie, zapewniając m.in. każdemu wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji (art. 54 p. 1.). Takiej pozycji nie może mieć ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną, która skupiła się na ochronie interesów usługodawców.

  Prywatna wypowiedź na temat czegokolwiek i kogokolwiek i w jakiejkolwiek formie nie może być podstawą do kar i sankcji ze strony władz publicznych, tym bardziej do pozbawiania stanowiska.

  Sankcja za prywatną wypowiedź nieprzeznaczoną do upublicznienia to wyraz myślenia totalitarnego i nieuprawniona ingerencja władzy w sferę prywatności. To także łamanie praw gwarantowanych przez konstytucję.

  A oto sygnatariusze tego wiekopomnego dzieła, które bez wątpienia powinno zostać odnotowane jako jeden z kamieni milowych w walce o wolność:


  Tomasz Kizny, fotograf, dziennikarz, członek ZPAF
  dr Judyta Wachowska, UAM
  Marta Strzałko, Teatr Biuro Podróży
  prof. UAM dr hab. Eva Zamojska
  prof. dr hab. Dariusz Doliński, psycholog społeczny
  prof. dr hab. Cezary Wodziński, filozof
  prof. dr hab. Jan Strzałko, Instytut Antropologii UAM
  prof. UAM dr hab. Katarzyna A. Kaszycka, Instytut Antropologii UAM
  Roman Kurkiewicz, dziennikarz
  Anna Wachowska-Kucharska, Otwarte Forum Kultury
  Witold Mrozek, recenzent teatralny "Gazety Wyborczej"
  Janusz Opryński, Teatr Provisorium
  Jolanta Kilian
  Beata Polak, Pracowania Pytań Granicznych UAM
  prof. dr hab. Tomasz Polak, Pracowania Pytań Granicznych UAM
  dr Agata Siwiak, UAM
  Agnieszka Ziółkowska, Stowarzyszenie MY POZNANIACY
  Łukasz Drewniak, krytyk teatralny
  Paweł Sztarbowski, Teatr Polski w Bydgoszczy
  Marta Mikołajewska, doktorantka UAM
  Paulina Skorupska, doktorantka UAM, Teatr Ósmego Dnia
  Anna Czerniawska, teatrolożka
  Marcin Liber, reżyser
  Ewa Wanat, dziennikarka
  Anna Królica, teatrolożka
  Katarzyna Madoń-Mitzner, Dom Spotkań z Historią
  Karolina Pawełska, aktorka
  Agnieszka Kołodyńska, aktorka
  Jose Enrique Iglesias Vigil, reżyser
  Piotr Filipkowski, Dom Spotkań z Historią
  dr Joanna Ostrowska, Instytut Kulturoznawstwa UAM
  dr Jan Zamojski, UMP
  Marta Andrzejczyk, prezeska Stowarzyszenia Scena Babel, Olsztyn
  Jacek Puzinowski, Fundacja Kultury Yakiza, Bydgoszcz
  Karol Zamojski, Pracownia Kultury Współczesnej
  Aleksandra Jakubczak, teatrolożka, studentka Akademii Teatralnej w Warszawie
  Danuta Błahut-Biegańska, graficzka, Wrocław
  Marika Zamojska, Galeria Starter
  Kinga Paź, historyczka
  Andrzej Stróż, teatr niebopiekło
  Elżbieta Janicka-Jarosz, anglistka, nauczycielka
  Małgorzata Sieniewicz, animator kultury, Olsztyn
  Adam Swarcewicz, Teatr Biuro Podróży
  Łukasz Kowalski, Teatr Biuro Podróży
  Piotr Wojtyniak, Teatr Biuro Podróży
  Tomasz Wrzalik, Teatr Biuro Podróży
  Justyna Paluszyńska, Teatr Biuro Podróży
  Jarosław Siejkowski, Teatr Biuro Podróży
  Łukasz Jata, Teatr Biuro Podróży
  Monika Gierlicz, architekt
  Jerzy Hamerski
  Marta Maciejewska
  Halina Chmielarz, aktorka
  Omid Azadi, Bachelor of Social Science
  Friederike Behr, Wrocław, Polska
  Adán Garc~a Holgado, Teatr Ósmego Dnia
  Maciej Sierpień, qpoznan.tv
  Maciej Włodarczyk, qpoznan.tv
  Barbara Prądzyńska, aktorka
  dr Rafał Jakubowicz, Uniwersytet Artystyczny, Poznań
  dr Mikołaj Iwański, ekonomista, filozof
  prof. dr hab. Juliusz Tyszka, Instytut Kulturoznawstwa, UAM
  Honza Zamojski, artysta sztuk wizualnych
  Jacek Kleyff, poeta, kompozytor
  Katarzyna Dylewska, studentka UAM i UE, Michał Kucharski, student UAM, radny osiedla
  Małgorzata Sieniewicz, animatorka kultury, Olsztyn
  Janusz Janiszewski, Teatr Uhuru
  Agnieszka Pietkiewicz, aktorka, teatrolożka
  Adam Borowski-Herbst, Teatr Ósmego Dnia
  Marcin Kęszycki, Teatr Ósmego Dnia
  Tadeusz Janiszewski, Teatr Ósmego Dnia
  Jakub Staśkowiak, Teatr Ósmego Dnia
  Renata Stolarska, Teatr Ósmego Dnia
  Dagmara Jachimowicz
  Dariusz Jachimowicz
  Cora Herrendorf, Teatro Nucleo
  Horatio Czertok, Teatro Nucleo
  Anna Karolina Kłys, niezależna dziennikarka
  Krzysztof Żwirblis, artysta i kurator
  Krzysztof Ciecheński, teatrolog
  Dorota Sajewska, Instytut Kultury Polskiej UW
  Joanna Helander, fotografka
  Bo Persson, reżyser filmowy
  Zbigniew Brzoza, reżyser
  Marek Kościółek, Teatr Krzyk Maszewo, Zachodniopomorska OFFensywa Teatralna
  Anna Giniewska, Teatr Krzyk Maszewo, Zachodniopomorska OFFensywa Teatralna
  Marcin Pławski, Teatr Krzyk Maszewo, Zachodniopomorska OFFensywa Teatralna
  Mateusz Zadala, Teatr Krzyk Maszewo, Zachodniopomorska OFFensywa Teatralna
  Grzegorz Małecki, scenograf
  Prof. dr hab. Piotr Piotrowski, Instytut Historii Sztuki, UAM,
  dr Tomasz Kitliński, UMCS w Lublinie/University of Brighton
  dr hab. Paweł Leszkowicz, UAM w Poznaniu/University of Sussex
  Irena Grudzińska-Gross, Princeton University
  Elzbieta Matynia, Transregional Center for Democratic Studies, New School for Social Research, New York
  Krystyna Krynicka, wydawca
  Ryszard Krynicki, pisarz
  Zofia Kulik
  Sergiusz Kowalski
  Urszula Pieregończuk
  prof. Mirosław Bałka, ASP Warszawa
  prof. UAM dr hab. Waldemar Kuligowski
  prof. UAM dr hab. Krzysztof Podemski
  dr hab. Agata Jakubowska UAM
  prof. Izabella Gustowska, UAP
  prof. Leszek Knaflewski, UAP
  dr Aleksandra Ska, Akademia Sztuki Szczecin
  dr Jacek Wiewiórowski, UAM
  Katarzyna Hołda, artystka, Lublin
  Agnieszka Grzybek
  Agnieszka Graff
  dr hab. Izabela Kowalczyk
  Grzegorz Reske, producent Teatr Provisorium / Konfrontacje Teatralne
  Marta Keil, East European Performing Arts Platform
  Agata Tecl
  Agata Teutsch, Fundacja Autonomia
  Bartosz Wojcik
  Dr Kazik Jędrzejczak, Toronto
  Katarzyna Remin, Warszawa
  dr Rafał Czekaj, UMCS Lublin
  Radosław Łasisz, tłumacz języka francuskiego, absolwent Université Paris 13
  Kinga Kulik, Lublin
  Dr John Stanley, Toronto
  dr hab. Dominika Ferens, Uniwersytet Wrocławski
  Piotr Wójtowicz, Fundacja Równość.org.pl
  Małgorzata Maciejewska
  Katarzyna Remin
  Alicja Kawka
  Jacek Rachwałd
  Agata Czarnacka
  Grzegorz Laszuk, Komuna Warszawa
  dr Monika Bobako, Pracownia Pytań Granicznych, UAM
  Joanna Rajkowska
  Monika Kwaśniewska-Mikuła
  Kamil Julian, kurator, Warszawa
  dr hab. Hubert Czerepok, UAP
  dr Halina Wasilewska, UAM
  prof. Marek Wasilewski, UAP, redaktor naczelny Czasu Kultury
  Tomasz Bazan, Teatr Maat
  Roch Dunin-Wąsowicz, Instytut Europejski (doktorant), London School of Economics and Political Science
  Anna Grodzka, posłanka
  Grzegorz Niziołek
  Agata Diduszko-Zyglewska, Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego
  Wojtek Diduszko
  Teresa Jakubowska, b.przewodnicząca partii RACJA
  Lalka Podobińska, Fundacja Trans-Fuzja
  Anna R. Burzyńska, redakcja Gazety Teatralnej "Didaskalia"
  dr hab. Monika Bakke, UAM
  Janusz Majcherek, krytyk teatralny
  Agata Bielik-Robson, filozofka
  Cezary Michalski, publicysta
  Paula Sawicka, psycholog, tłumaczka, pisarka, nauczyciel akademicki
  Mirosław Sawicki
  Paulina Suszka, dziennikarka
  Tomasz Fiałkowski, krytyk
  Nina Nowakowska, dziennikarka
  Janusz Kijowski, reżyser filmowy i teatralny
  Aleksandra Sołtysiak-Łuczak, prezeska stow. kobiet KONSOLA
  Krzysztof Hoffman, badacz i krytyk literacki
  Joanna Kucharska, studentka UAM
  Prof. Jan Woleński, UJ
  Ewa Charkiewicz, Fundacja im. Tomka Byry Ekologia i Sztuka, Uniwersytet Wiedeński
  Anna Dodziuk
  Marek Beylin, publicysta
  Dariusz Jabłoński, reżyser, producent
  dr hab. Jacek Kochanowski, Uniwersytet Warszawski
  Krystyna Bratkowska, wydawca, Wydawnictwo Nisza
  Beata B. Nowak, współredaktorka nacz. Zielonych Wiadomości, Fundacji Strefa Zieleni
  dr hab. Zofia Kolbuszewska, prof. KUL
  Beata Ziemska
  Radosław Gawlik, Wrocław
  Tomasz Kalbarczyk, Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie
  Maciej Nowak, dyrektor Instytutu Teatralnego
  Eva Rufo, aktorka
  Wacław Sobaszek, Stowarzyszenie "Teatr Węgajty"
  Jacek Kolasa, realizator dźwięku
  Erdmute Sobaszek, prezeska Stowarzyszenia "Teatr Węgajty"
  Wojciech Kotlarz
  dr hab. Andrzej Leder, profesor IFiS PAN
  dr Michał Kozłowski, Instytut Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego
  Łukasz Szałankiewicz, muzyk
  Daniela Popławska, aktorka
  Maria Rybarczyk, aktorka
  prof. dr hab. Ryszard K. Przybylski, UAM
  Krystyna Kofta, pisarka, felietonistka
  Michał Kawecki, psychoterapeuta , Szczecin
  Włodzimierz Cierpka, psychiatra
  Andrzej Turowski, profesor Uniwersytetu Burgundzkiego w Dijon
  Daniel Muzyczuk, Kurator, Muzeum Sztuki, Łódź
  Anna Bartel- Opryńska, Kongres Kobiet Lubelszczyzny
  Krystyna Piotrowska
  Grzegorz Gauden
  Elżbieta Hołoweńko
  Paweł Kopczyński, Dyrektor Artystyczny, Goldfish Studio design & promotion | Kreatywna Agencja Reklamowa
  Jacek Poniedziałek, aktor
  Prof. Jan Hartman, filozof, bioetyk, członek Komitetu Nauk Filozoficznych PAN
  Jakub Karczyński
  dr Ewa Majewska, Instytut Kultury UJ/ Gender Studies UW, Warszawa

  http://wpolityce.pl/wydarzenia/49848-ewa-wojciak-wulgarnie-zelzyla-papieza-200-jej-poplecznikow-w-imie-wolnosci-walczy-o-jej-bezkarnosc-polecamy-liste-sygnatariuszy
 • @sigma 12:16:01
  Och &*%!!!!!
  Pewnie nazwiska Barańczaka użyto jako wabika (znam to {Radom}).
  Ostatni wiersz tekstu przed źródłami jest Wójcik (lewa krawędź tekstu).
  Świetne uzupełnienie tekstu ( to pod którym piszę) warto włączyć do tekstu zasadniczego.
 • @cyborg 14:00:39
  Ach, te gender studies, filozofowie, agencje reklamowe, teatry, krytycy, stowarzyszenie kobiet, pisarze, ofensywa teatralna, performersi i transformersi oraz galerie i to wszystko wisi u państwowego cyca, a jeszcze potrafi plwać na nas mimo, że to MY łożymy na nich.
  Ciekawe na jaką okoliczność trzymają te Sieraki, Kozyry, Całe, Thuny, Wajdy i inne gamonie.
 • @tadman 14:24:36
  Problemem jest że toto usiłuje narzucać swój punkt widzenia jako
  obowiazujący kanon. To że aktor gdzieś grał oznacza tylko że grał !
  Im lepiej grał, tym bardziej było to zagrane. Spontaniczna i cyniczna to była
  obecna wypowiedź.
 • @cyborg 14:00:39
  Masz rację Stanisław Barańczak jest z zupełnie innej bajki i do tego bractwa zupełnie nie pasuje, a na dodatek jest znaną osobą ze świata kultury, a ta reszta egzystuje gdzieś w podejrzanych instytucjach niższego użytku publicznego. Mieszanie takiego nazwiska z elementami składowymi przytoczonej przez Ciebie listy powinno być ścigane sądownie i to z urzędu, szczególnie jeśli osoba, której nazwisko niecnie się wykorzystuje nie jest w stanie sama tego zrobić.
 • @tadman 11:36:35
  Niedawno czytałam gdzieś spory artykuł o wrodzonej kile Wójciak - tatko był wyjątkową, ubecką kanalią, mordercą, którego UB WYWALIŁO ze swoich szeregów. Potem został... adwokatem.
 • @tadman 11:44:54
  I o rebe Schuldrichu ;)
 • @DelfInn 13:15:35
  Delfie, jesteś wielki :)!!!
 • @tadman 14:24:36
  Zwłaszcza te agencje reklamowe są fascynujące........ Intelektualnie, ma się rozumieć.

  Jak to mówią: d. jest do sr...a, aktor jest do grania. Ale często odwrotnie, jak widać.
 • @ALL
  Tak sobie myślę. Sprawa świńska, wymierzona w człowieka, który nie może się bronić, a istnieje w naszej świadomości jako ktoś nietuzinkowy. Dla jego siostry to też sprawa wyprowadzająca ze stanu równowagi. To przecież cios poniżej pasa i co...
  Zaledwie 15 komentarzy i sprawa odfajkowana, a przy wyimaginowanym waleniu w twarz trzycyfrówka. Przypadek?
 • @tadman 21:05:43
  Bo magiel, jak widać, jest fascynujący.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej