Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
225 postów 8584 komentarze

Ks. Stanisław Małkowski Są trzy sposoby ocalenia Polski i zemsty na jej katach

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Doświadczenie ludobójstwa wobec Polaków ze strony Niemców, Rosjan i Ukraińców, w drugim przypadku przy współudziale wielu Żydów, jest zadaniem: jak to zrozumieć i jak z tym żyć, nie poddając się wyrokowi śmierci, który w zmienionej formie trwa


Wszechmogący Bóg umie wyprowadzić dobro ze zła.
W tym dziele zwycięstwa dobra jesteśmy wezwani przez Boga do udziału w duchu słów św. Pawła i bł. ks. Jerzego – „nie daj się złu zwyciężyć, ale zło dobrem zwyciężaj”. Przy tym wyprowadzenie dobra ze zła jest czymś więcej niż prostą odpowiedzią dobrem na zło. Doświadczamy zła, które częstokroć przekracza nasze rozumienie i wyobraźnię. Celem postępowania złych jest niszczenie dobra i dobrych oraz odbieranie ducha i nadziei pozostałym niedobitkom. Zło krzywd i prześladowań, które dotknęły i wciąż dotykają naszą ojczyznę, przybrały i przybierają postać skazywania Polski na śmierć. XX-wieczne doświadczenie ludobójstwa wobec Polaków ze strony Niemców, Rosjan i Ukraińców, w drugim przypadku przy współudziale wielu Żydów, jest zadaniem: jak to zrozumieć i jak z tym żyć, nie poddając się wyrokowi śmierci, który w zmienionej formie trwa.
Prawda, pamięć, modlitwa i nadzieja prowadzą ku stopniowemu odkrywaniu możliwości ocalenia przez Krzyż nie tylko siebie, ale i innych, nie wyłączając katów.
Ofiara wobec kata ma prawo do prawdy, do zemsty, ale i obowiązek przebaczenia jako daru, który może być przyjęty albo odrzucony. Na razie trudno mówić o skuteczności (mimo gotowości) przebaczenia wobec zakłamania kata, który z siebie robi ofiarę zamieniając role. Pozostaje więc prawda i zemsta.

W jaki sposób słaby może zemścić się na silniejszych od siebie? Po prostu słaby ma sprzymierzyć się z większą mocą. Tą mocą jest wszechmoc Boga dana wtedy, gdy w Boga wierzymy i okazujemy Mu posłuszeństwo. Modlitwa i czyn idą wtedy razem.Są trzy sposoby ocalenia Polski i zemsty na jej katach: Krucjata Różańcowa, poddanie się społecznemu panowaniu Jezusa Chrystusa Króla państw i narodów oraz ofiarowanie Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi przez papieża w łączności z biskupami Kościoła Powszechnego.
Ofiarowanie świata (Pius XII) i narodów (bł. Jan Paweł II) okazuje się niewystarczające. Bóg ceni dobrowolność zanim pojawi się przymus uwarunkowań, konsekwencji i sądu. Grzechem jest nie tylko czynienie zła, popieranie go na wiele sposobów ale również bierne, lękliwe i małoduszne zaniechanie dobra. Cynizm i bezczelność złych często łączy się z tchórzostwem i obojętnością dobrych.Czytamy w księdze Rodzaju, iż po Bożym wezwaniu „wyjdź z twojej ziemi rodzinnej i idź do kraju, który ci wskażę”, Abram (wraz z kuzynem Lotem) zdążają w stronę ziemi Kanaan. Gdy powstał spór wśród pasterzy obu krewnych, rozdzielili się – Lot wybrał ziemię urodzajną i kwitnącą jak ogród niedaleko Sodomy. Wiemy, co się stało niebawem – Sodoma i Gomora uległy zagładzie wskutek grzechów ich mieszkańców a w miejscu zamożnych miast i pięknej okolicy powstało z czasem Morze Martwe. Zabrakło sprawiedliwych, uratował się tylko Lot z rodziną.Spotykam się z opinią (wyrażaną nieraz w tygodniku „Najwyższy Czas”), że PiS od PO odróżniają tylko kwestie obyczajowe – tu i tam mamy socjalizm, albo chrześcijański i patriotyczny, albo libertyński. Otóż tzw. sprawy obyczajowe odnoszą się do podstaw naszego ludzkiego, rodzinnego, społecznego, narodowego, państwowego i kościelnego bytu.

PO jest formacją bezbożną, obłudną i odczłowieczoną. Góra jest ze szczętem zepsuta, a niżej są „pożyteczni idioci”, karierowicze i lemingi. Ryba psuje się od głowy. Proces psucia się polskiej ryby prędko postępuje. Zahamowanie tego procesu i odrzucenie zepsucia jest warunkiem naszego ocalenia, jeśli chcemy uniknąć losu Sodomy i Gomory. Na razie sodomici się bawią, ale wiemy, co będzie później.

„Ku wolności wyswobodził nas Chrystus, a zatem trwajcie w niej”, czytamy w Liście do Galatów (5,1). Samowola sodomitów doprowadziła do ich zniszczenia, natomiast wolność w prawdzie ocala. Prof. Roberto de Mattei mówi o przebudzeniu Europy, o wiośnie łacińskiej, na co wskazują Marsz dla Życia we Włoszech oraz manifestacje w obronie małżeństwa i rodziny we Francji (zob. „Nasz Dziennik” z dn. 25.06.br. str. 13).

W obu przypadkach zło wywołało reakcję dobra, rewolucja nihilizmu – kontrrewolucję prawdy. Podobnie jest w Polsce. Obłędne działania władz wzbudzają narodowy sprzeciw w obronie życia, TV Trwam i całej zagrożonej ojczyzny. Trwać w wolności to być wiernym życiu i prawdzie. 

Warszawska Gazeta 28 czerwca – 4 lipca 2013 r.

//dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=9769&Itemid=46

KOMENTARZE

 • Ksiądz Małkowski
  Ksiądz Małkowski od wielu lat ma zakaz działalności publicznej wydany przez Kurię, odebrano mu prawo głoszenia homilii i prawo spowiadania. Nie tylko nie słucha ale głupstwa mówi o jakiejś zemście, o jakimś zamachu smoleńskim.

  Nie przystoi i katolikowi i księdzu.
  Takie działanie wymierzone jest w Kościół Katolicki.
 • @konserwatystka 19:01:58
  ...taaa...nie przystoi...zamknelibyście mu najlepiej usta ...że też ta ruska agentura krąży po tym portalu, jak smród po gaciach...
 • dzięki Sigma
  ...ja to jestem zafascynowany tym, że taki pokój emanuje z Ks Małkowskiego, a co ważne jest posłuszny ...taki był na pogrzebie ks. Kiersztyna ...był posłuszny wobec bezsensownych decyzji Kardynała Dziwisza...przez posłuszeństwo kapłanów diabeł dostaje furii...
  ...i wkurzają mnie te mentorskie wpisy takiej konserwy powyżej o tym szkodzeniu Kościołowi...największe łachudry "ratowałyby " Kościół i to jest ciekawe...w Kościele też działa agentura i to na najwyższych szczeblach, więc jest tak jak jest ...ale dobrych, uczciwych kapłanów Bóg wykorzystuje do naprawiania Kościoła...to co teraz robi Papież Franciszek jest fenomenalne, oczyszczanie przez ubóstwo ...fenomenalne ..pozdrawiam niepoprawnie 5*
 • @konserwatystka 19:01:58
  No cóż, powiedzmy sobie szczerze - nie rozczarowała mnie Pani, bo nie spodziewałam się po Pani innego komentarza.
 • @trybeus 20:32:10
  Dzięki:) Nic dziwnego, że ks.Małkowski był na esbeckiej liście kapłanów do likwidacji - bo to święty człowiek.
 • @sigma 20:48:06
  ...kurde...trzeba tylko trzech rzeczy ...tak niewiele...modlitwy różańcowej, Intronizacji i poświęcenie Rosji, w sumie to nie dużo i nie trzeba takiego nakładu pracy. Nie trzeba działań wojennych, by wygrać wojnę. Mały Dawid wykończył Goliata...ciekawe jest to, że ludziska nawet z ciekawości nie spróbują tego bożego oręża...tylko ze zwykłej ciekawości. Diabeł ma świetną taktyke, odwracanie uwagi od rzeczy ważnych dla człowieka, odwracanie uwagi dobrami tego świata, dlatego ludziska śpią, albo wyśmiewują się z Boga, twierdzą, że nie ma Boga, bo nie ma Go w hipermarketach...jak nie dotkną, to nie uwierzą, ale analogicznie uwierza w każdą pierdołę, typu tarot, wróżby, wachadełka itp...
 • 5* - poprawiam po jednopale (sam se świadectwo wystawia).
  A takich jak x. Małkowski to nam potrzeba. Dzięki za wzmocnienie jego głosu.
 • @sigma:" nie rozczarowała mnie Pani"
  Bardzo mi miło.

  Dopiszę tylko, że tacy jak Małkowski próbują uderzać w jedność Kościoła.. a on trwa i będzie trwać następne 2-4-6 tysięcy lat i żadne małkowskie go nie przemogą.
 • @konserwatystka 21:43:35
  Jest mi wstyd za Panią. Naprawdę.
 • @konserwatystka 21:43:35
  Widzę, ze uprzejma uwaga sugerująca, że jest Pani tu persona non grata, nie skutkuje. Ban.
 • Wczoraj, 29-go czerwca Ksiądz Małkowski przy pomniku Dmowskiego na Placu Na Rozdrożu odprawił Mszę Świętą.
  Postawiliśmy tam replikę Krzyża z Giewontu. Bloger NE Rafał Gawroński (pseudonim "Gawronski Rafzen") sfilmował to;
  :)
  http://www.youtube.com/watch?v=dRqiGFE1SsM
 • @trybeus 20:32:10
  Dzisiaj akurat, w dwudziestopięcioletnią rocznicę wyświęcenia biskupów przez arcybiskupa Marcela Lefebre, któren to akt heroiczny był nieposłuszeństwem kardynalnym wobec masońskich szefów naszego upadającego Kościoła, nie chwaliłbym tak ślepego i nierozumnego posłuszeństwa. Bo to właśnie dzięki nieposłuszeństwu monsignora Lefebre mamy dzisiaj jeszcze świątobliwych Kapłanów. Bez tego mielibyśmy garniturkowe lebiegi, o niepewnej płci i bez Ducha. Zresztą, panie trybeus, List do Galatów pan pewnie z niedzielnego czytania znasz, tam pan masz dokładnie wyłożone, jak posłuszeństwo rozumieć należy.
 • @konserwatystka 21:43:35
  I jeszcze jedno: "tacy jak Małkowski" - nas obowiązuje tytulatura wobec naszych kapłanów. Mówi się: ksiądz Małkowski. Po nazwiskach do księży leciała ubecja i esbecja. Ksiądz prymas Wyszyński zwrócił im /ubekom/ na to uwagę, gdy usiłowali Go "tykać" po nazwisku.
 • @KOSSOBOR 00:46:26
  Nie podpowiadaj! Ten odruch pogardy zawsze demaskował, jest cenny.
 • @trybeus 21:06:55
  Ano właśnie. Ci rzekomo niewierzący są lepsi od Królowej z "Po drugiej stronie lustra" - potrafią uwierzyć w znacznie więcej niemożliwych rzeczy jeszcze przed sniadaniem, niż ona.
 • @bez kropki 21:33:57
  Oj, potrzeba nam, potrzeba, takich kapłanów jak ks.Małkowski.
  A gdybyśmy zaczęli mieć w tej kwestii wątpliwości, to wystarczy spojrzeć na wściekłą reakcję agentury;)
 • @Pan podporucznik 22:46:52
  Witam, panie podporucznku. I od razu zaznaczam, że gadzam się z Pańskim zdaniem.
  Jeno w kwestii formalnej zgłaszam uwagę - to nie bloger trybeus, tylko ta cała konserwatystka ganiła "nieposłusznych" kapłanów. Przyzwyczajenie jest drugą naturą - zapewne swego czasu ganiła za to samo i bł.ks.Jerzego.
 • @KOSSOBOR 00:46:26
  Czym taka konserwatystka nasiąknie za młodu, tym na starość trąci;) Ale wciąż czujna, zwarta i gotowa na froncie walki z odchyleniami. Wyobrażasz sobie te bezpieczniackie briefingi poranne? Te spisy nazwisk, które nalezy popierać, lub wręcz odwrotnie, te problemy, które należy naświetlać odpowiednio... cięzki kawałek chleba;)
 • @cyborg 07:11:06
  Kiedy warto podać te ubeckie sposoby - młode pokolenie nie zna tych rzeczy. a pogarda z tych ludzi i tak wyłazi. Popatrz tylko, co do baby dotarło z całego kazania: "głupstwa mówi o jakiejś zemście, o jakimś zamachu smoleńskim". Czy do baby dotarło, że ta "zemsta" byłaby najwspanialszym darem dla naszych wrogów?
 • Hmmm...
  "Ofiara wobec kata ma prawo do prawdy, do zemsty, ale i obowiązek przebaczenia ..."

  Czy ks. Małkowski nie dorabia sobie po godzinach jako rabin?

  Tekst słuszny i prawdziwy, jedynie cytowany fragment jest dużym zgrzytem.
 • @cyborg 07:11:06
  Masz rację! :)
 • @nana 11:18:10
  Nie mam siły nawet komentować tego steku bzdur. Drugie wcielenie konserwatystki? Ban.
 • @konserwatystka 19:01:58
  Jak czytam twoje komentarze , to wynika z nich, że powinnaś zmienić sobie nick na "socjalistka"!!! Znam kś. Małkowskiego osobiście, bo w mojej parafii w Warszawie, na Gocłwiu, jest księdzem i zawsze ludzie słuchają go z uwagą a także chodzi po kolędzie!!! W tym artykule nie ma słowa o zemście i zamachu smoleńskim, a jak chcesz się dowiedzieć PRAWDY, pzreczytaj w google "zamach warszawski" i ja nie zgadzam się z pewnymi tezami, ale sporo innych jest opartych a faktach, które są znane!!!
 • @SpiritoLibero 10:02:17
  Przeczytal Pan kazanie? Ta zemsta jest darem.
  "W jaki sposób słaby może zemścić się na silniejszych od siebie? Po prostu słaby ma sprzymierzyć się z większą mocą. Tą mocą jest wszechmoc Boga dana wtedy, gdy w Boga wierzymy i okazujemy Mu posłuszeństwo. Modlitwa i czyn idą wtedy razem.


  Są trzy sposoby ocalenia Polski i zemsty na jej katach: Krucjata Różańcowa, poddanie się społecznemu panowaniu Jezusa Chrystusa Króla państw i narodów oraz ofiarowanie Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi przez papieża w łączności z biskupami Kościoła Powszechnego."
 • @sigma 11:58:20
  "Zemsta" nie mieści się w postawie chrześcijańskiej.
  To pojęcie czysto judaistyczne.
  A judaizm nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem. To jak ogień i woda.
 • @SpiritoLibero 12:58:49
  A Sz.Pan dalej trzy trefle;)
 • @SpiritoLibero 12:58:49
  ...drogi Spirycie..zemsta jest słodka :)))..walczymy nie z człowiekiem, człowiek zawsze jest ofiarą, zakładnikiem...tak nauczał ks Popiełuszko..zemsta ma być dokonana na "mordercy od poczatku", czyli szatanie... każde wyrwanie człowieka ze szponów "mordercy od poczatku" jest zemstą ...słodką zemstą ...do tego jest potrzebna Intronizacja, Krucjata Różańcowa i ofiarowanie Rosji Matce Bozej...pozdrawiam niepoprawnie
 • @SpiritoLibero 12:58:49
  "Zemsta" w postaci Krucjaty Różancowej mieści się bez reszty w postawie chrześcijańskiej. I nie ma nic współnego z judaizmem.
 • @sigma 17:14:27
  Ja o niebie a Ty o chlebie...

  Ale nie będę się spierał. Zresztą nawet ksiądz może się przejęzyczyć, nie? :)
 • @trybeus 17:07:22
  Na szatanie możesz dokonywać nawet aktów sadomaso :)

  Również pozdrawiam (tym razem poprawnie)
 • @bez kropki 21:33:57
  Dodaję 5* po jednopale. Dołączam się.
 • @SpiritoLibero 10:02:17
  To przypuszczenie to z autopsji, czy ot tak - palnąłeś tę kupę bo akurat wiatrak pod ręką był?
 • @mesa boogie 20:32:59
  No co Ty? To sogma stare śmieci? Fuuuj! Ależ obrzydliwy zarzut! :)))
  Też dałem 5*! :)

  @SL - jescze jedno. Skoro tak chcesz dbać o katolicką polipoprawność, to może zrobisz porządek z tym czerwonym śmietnikiem jaki tutaj, widzę, *panuje*?
 • @DelfInn 21:03:59
  ops... "sogma"=sigma ma. przepraszam, mam strasznie wolną klawiature :)

  OT @SL jeszcze:
  aha! czemu w tym " mamy doskonalye oporogramowanie"(by t-rex) nie ma ficza w postaci korekty komenta? Moze ono jest doskonale w tym sensie ze pozwala sledzic akcje usera - typu ile razy odswiezyl strone, czy pojechal do konca, jak dlugo edytowal koment, ile na stronie (pardon:))) siedzial itd - in. sl. daje Wam o nim sporo wiedzy?
 • @trybeus 20:22:26
  skąd wiesz że ta agentura jest ruska? To Ruscy zlikwidowali nam stocznie (i nie tylko)?, to ruscy za bezcen przywłaszczyli sobie nasze zakłady pracy?, to ruscy zadłużyli nasz Kraj?, praltycznie już do totalnego bankructwa, nasze wojska biorą udział w ruskich "misjach pokojowych"? To Ruscy nastawiali nam tu w Polsce setki tysięcu hipermarketów, które zniszczyły indywidualną przedsiębiorczośc Polaków?...
  Człowieku pomyśl zanim coś napiszesz!
 • Dałem 5, chociaż...
  mnie socjalizm, kojarzył się zawsze ze zdobyczami socjalnymi, takimi jak: praca dla każdego, 8-godzinny dzień pracy, bezpłatne, na wysokim poziomie szkolnictwo (teraz widac jak na Zachodzie poszukiwani są polscy fachowcy. Zdarza się że Anglicy szukając pracy podają się za Polaków), bezpłatana powszechnie dostępna służba zdrowia (do specjalisty można było pójśc zazwyczaj tego samego dnia, gdy dostało się skierowanie od lekarza rejonowego), urlopy i wypoczynek w domach wypoczynkowych i sanatoriach, wypoczynek dzieci na koloniach letnich i zimowych, różne akcje socjalne, deputaty, tanie mieszkania i enerogia (woda za darmo), tania docierająca do najdalszych zakatków Polski komunikacja (PKP i PKS pełniło misję a komercję) itd, itd, itd...
  Wiec ani PIS ani PO nie są w żadnym wypadku socjalistyczne... I tu niestety Ks Małkowski się myli.
 • @Jan Paweł 21:24:50
  A nie myli Pan aby socjalności z socjalizmem?
  http://www.pb.pl/3205116,92063,kaczynski-zdecydowane-nie-dla-wprowadzenia-w-polsce-euro#
 • @leoparda 19:30:58
  Dzięki:)
 • @mesa boogie 20:32:59
  Nie zauważyłeś, że ja właściwie ostatnio nic nie piszę, tylko czasami daję parę komentów na jajach? Albo bardzo rzadko wrzucam czyjeś teksty , bo ważne. A swoją drogą to kazanie ks.Małkowskiego mógłbyś wrzucić na niepoprawnych, jeśli znajdziesz czas, proszę:)
  Wzajemnie pozdrawiam:)
 • @DelfInn 20:53:23
  Jak myślisz? zbanować nowego rednacza, czy nie uchodzi? :)))
 • @sigma 21:50:42
  jak potrafisz go kochac, to pewnie mozesz :) pytanie - czy warto? czy go to co nauczy? tak sie zadumalem, czy ta antyjezusowa ferjan zdaje sobie sprawe ze my sie za nich autentycznie modlimy... skoro nie rozumieja czym jest milosc, wciaz bada przeciez slow zemsta odmieniac swoim pokaleczonym sercem, wychowanym na hrabiu de moneto christo. hm. wyjatkowo perfina ksiazka. na pokolenia ustawilia myslenie i czucie tych, do ktorych kosciol mowil aby szkolic sie w cnotach i tak isc za Jezusem.
 • "W łączności z biskupami Kościoła Powszechnego"
  to znaczy z kim ?
  Może z kardynałem Dziwiszem który uczestnicząc niedawno w występach niejakiego Kiko Arguello, przed żydowską publiką zdjął stułę "żeby nie ranić uczuć" a następnie na kiwnięcie palcem wyżej wymienionego Kiko, całkiem się wyniósł ?(więcej u prof. Dakowskiego)
  A może z abp. Michalikiem który uparł się żeby Polakom nie dać ani jednego Dnia Bez Judaizmu ?
  A moze z tym ksiedzem z Gdańskiego Seminarium Duchownego , który kazał zasłonić krucyfiks w kościele seminaryjnym z okazji wizyty rabina ?

  Ksiądz Małkowski ma poczucie humoru. Czarnego.

  Ja już mam dosyć.
  Jak tylko znajdę jakiś kontakt to idę do Lefebrystów.
  Zostałem ochrzczony w prawdziwym Kościele Rzymsko Katolickim i w nim chcę umrzeć.
 • @sigma 21:50:42
  A za co miałbym niby dostać tego bana????
 • @DelfInn 22:00:03
  Ja też za Was się nieustannie modlę...
  Jak będą takie wzajemne modlitwy to z pewnością zostaną wysłuchane.
  Nawet Wasza sekta ma szansę na zbawienie, musicie nauczyć się tylko co oznacza " miłuj bliźniego swego ..."

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej