Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
224 posty 8301 komentarzy

Moje komentarze

 • Dobra zmiana jest do d...
  Dalej nie ma ochrony życie poczętego.
  Coraz bardziej zapierają się przy szczepionkach
  Podobnie zapierają się przy energetyce jądrowej.
  Niedziele to nawet za komuny były wolne.
  Kwota wolna od podatku nie drgnęła.

  * wpisujcie dalej swoje pretensje;)
  Jaja bzdyklaczy XIX czyli m u s i m y oglądać TV.
 • @bez kropki 22:02:16
  Tylko czarne mydło, tylko pasta bez fluoru i może jakoś przetrwamy. Dodatkowo balsam bursztynowy,amol i olbas na rózne różności.

  Na razie tego Lutra tylko ćwiczymy. Główną partię śpiewają basy, a akurat się pochorowały, więc nijakich występów z Lutrem nie będzie.
  Nie mogę się zaprzeć, że póki oni tego Lutra śpiewają, to ja wybywam, bo poza Lutrem ćwiczymy stertę innych rzeczy i potem nie nadgonię materiału. I tak najczęściej nie mam czasu, żeby odrobić lekcje w domu, więc tyle ile się nauczę na próbie, to moje.
  Jaja bzdyklaczy XIX czyli m u s i m y oglądać TV.
 • @bez kropki 09:23:05
  Co znaczy, nie pije?! Pije, ale nie gołą wódę, ale dajmy na to, podlaną sokiem pomidorowym i posypaną pieprzem. Bardzo zdrowe.
  Jaja bzdyklaczy XIX czyli m u s i m y oglądać TV.
 • Mme z próby chóru wróciła w stanie wskazującym na lekką furie.
  Ćwiczymy "Verlieh uns Frieden", Felixa Mendelssohna. Onże zakomponował ją w 1831 po wizycie w Watikanie. Słowa są modlitwą Marcina Lutra. "Verleih uns Frieden" oznacza "Da pacem, Domine", czyli niby w porządku, ale dlaczego musimy śpiewać do słów tego heretyka?
  Szlag by trafił ten ekumenizm.
  Jaja bzdyklaczy XIX czyli m u s i m y oglądać TV.
 • @bez kropki 09:21:45
  Widzę, że doktory to najbardziej betonowy zawód. Tutejsze doktory też nie przyjęły do wiadomości, że Isia przechodzi ospę po raz drugi. Zaparły się, że na pewno za pierwszym razem ktoś ją źle zdiagnozował. I gadaj tu z nimi.
  Jaja bzdyklaczy XIX czyli m u s i m y oglądać TV.
 • Ospa jako temat jest już za nami, Bogu dzięki.
  Ale wczoraj wreszcie miałam chwilę czasu, podleciałam do spółdzielni okulistycznej posiadającej kontrakt z NFZ i się zarejestrowałam. Zgadnijcie, na kiedy mnie zapisali? Na 17 kwietnia 2019 roku!
  Ciekawam, jaki procent pacjentów dożywa swojej wizyty.
  I czy obejmują ją prawa spadkowe.
  Do d... z taką dobrą zmianą.
  Jaja bzdyklaczy XIX czyli m u s i m y oglądać TV.
 • @bez kropki 08:23:17
  Wskutek uchwalenia tej ustawy w międzynarodowych kręgach żydowskich doszło do wybuchu strasznego lamentu, więc zakładam, że jednak ta ustawa była potrzebna.
  Jaja bzdyklaczy XIX czyli m u s i m y oglądać TV.
 • Nareszcie jakas dobra wiadomość!
  W Warszawie co tylko uchwalono ustawę, która blokuje niezliczoną ilość żądań Żydów, domagających się przekazania dóbr, jakie ich rodziny miały rzekomo stracić podczas konfiskat w okresie II wojny światowej, kiedy Polska znajdowała się pod okupacją niemiecką. Uchwała przegłosowana przez parlament polski wymaga by osoby ubiegające się o odszkodowanie "były obecnie obywatelami polskimi", a także "zamieszkiwały w Polsce w chwili, kiedy ich majątek uległ nacjonalizacji".
  Jaja bzdyklaczy XIX czyli m u s i m y oglądać TV.
 • @KOSSOBOR 00:18:55
  "Ucho prezesa" najogólniej rzecz ujmując jest takie sobie, ale w tym odcinku cudnie spariodowali dr.Tevelde. Sam mniut!
  https://www.youtube.com/watch?v=aUeb35T7RM4&vl=pl
  Jaja bzdyklaczy XIX czyli m u s i m y oglądać TV.
 • @bez kropki 09:23:05
  Posiedzieć w miłym towarzystwie mogę zawsze z dużą przyjemnością. Ale pierwej musicie do mnie dojechać, bom uwiązana do ziemi jak nie przymierzając chłop pańszczyźniany.
  Jaja bzdyklaczy XIX czyli m u s i m y oglądać TV.
 • @bez kropki 09:21:45
  Rozpoznaniem tego zmutowanego wirusa z klucza powinnien zająć się Sanepid, nuale oczywiście Sanepid, jako agentura lobby szczepionkowego zajmuje się wyłącznie ściganiem nieszczęsnych rodziców, którzy próbują uratować swoje dzieci przed okaleczeniem lub smiercią.
  Jaja bzdyklaczy XIX czyli m u s i m y oglądać TV.
 • A u nas w chałupie maleństwa przechodzą ospę.
  Najpierw ospę przywlekła z przedszkola Zosieńka. Po dwóch tygodniach zachorowała Asieńka. Jednak kiedy zachorowała Isia, która ospę przechodziła jako dziecko, lekkośmy się zdenerwowali. Znaczy, jakiś zmutowany wirus atakuje i wszyscy jesteśmy zagrożeni!
  I tak tkwimy w tym suspensie nerwowo. Mama dopiero doszła do siebie po poprzednio przywleczonej z przedszkola wirusówce i tylko brakuje jej ospy! Jeżeli do przyszłej niedzieli nie zachoruje nikt nowy, możemy odetchnąć.
  Jaja bzdyklaczy XIX czyli m u s i m y oglądać TV.
 • @bez kropki 07:39:14
  Jasny gwint, jednak okazuje się, że popełniliśmy fopa. Na zaproszeniu jak byk stoi "obowiązują stroje wieczorowe". Chaljera.
  Jaja bzdyklaczy XIX czyli m u s i m y oglądać TV.
 • Po wizycie ciotki Audytowej
  sterany i wycieńczony Tadzinek opadł na rant piaskownicy popadłszy w stan zwany osłupieniem bałwankowym. Zaniepokojone bezjedynkówki próbowały go reanimować, ale bezskutecznie. Dopiero dwie balonówy ofiarowane od serca sprawiły, że Tadzinek drgnął, wraził obie w paszczękę i leniwie żując opowiedział swoje straszne przezycia.
  Tapir słuchał z przejęciem poklepując go krzepiąco półtrąbkiem po plecach. Woyciechowa w te pędy przyniosła miseczkę budyniu z sokiem malinowym. Hrabina, której wierna sługa naprędce opowiedziała tę straszną historię w duchu przyrzekła sobie nie ostrzeliwać przedpola, kiedy smarkacz po raz kolejny wysadzi korki. Dzik próbował najpierw opowiedzieć Tadzinkowi historię swojego życia, ale przepędzony podreptał do Mme, wskutek czego i ona już była powiadomiona o katastrofie. Wstrząśnięta szybko udała się do niedużego składu amunicji na tyłach swej chałupy i po stosem rakiet dalekiego zasięgu znalazła swój stary korkowiec na kapiszony z kilkoma pudełkami amunicji. Zadowolona popędziła do piaskownicy i wręczyła broń Tadzinkowi. Już po chwili dzika strzelanina i swąd kapiszonów oznajmiły zainteresowanym, że kuracja poskutkowała, a stan pacjenta można określić jako zadowalający.
  Jaja bzdyklaczy XIX czyli m u s i m y oglądać TV.
 • @bez kropki 19:12:16
  A imprezy zazdraszczam w całej rozciągłości:)
  Jaja bzdyklaczy XIX czyli m u s i m y oglądać TV.
 • @bez kropki 20:01:19
  Przepraszam, nie wkleiłam wypowiedzi Pantery w kwestii tych internacjonalistycznych zapędów wysokiego jury:
  Internacjonaliści w akcji? Takie przymusowe doklejenie bohaterów innych narodów"- to histeryczna reakcja na to, co się wyprawia w internecie "międzynarodowym". Polacy, po kilkukrotnych "wyrazistych" wystąpieniach polskich polityków w sprawie uchodźców, po wrzuceniu paru filmów o Janie III Sobieskim i z wystąpieniami "miejscowej ludności" przeciwko islamizacji - są "noszeni na rękach" przez międzynarodową społeczność jutubową. Główne dwa wątki są takie: "Polacy mają jaja i zawsze mieli jaja" oraz "tylko Polacy mogą uratować zachodnią cywilizację i niech Bóg ich błogosławi". Takie rzeczy można sobie wyłowić pod wieloma filmikami wrzucanymi do sieci przez różnych naukowców i komentatorów anglosaskich i skandynawskich "nie-głównego-nurtu". Więc tutaj "rzuca się wszystkie ręce na pokład". To oczywiście nic nie da, ale przynajmniej 3 pokolenie UB ma chwilę złudzenia, że jeszcze panuje nad narracją historyczną.
  Jaja bzdyklaczy XIX czyli m u s i m y oglądać TV.
 • @sigma 19:50:09
  Nie podlinkowałam.
  http://pink-panther.szkolanawigatorow.pl/maxwell-podkanski-i-holland-czyli-axel-springer-na-polskim-majdanie
  Jaja bzdyklaczy XIX czyli m u s i m y oglądać TV.
 • @bez kropki 19:14:38
  Nie chciałam się powtarzać po samej sobie, bom już wpisała sie w kwestii u Pantery, ale skoro nie zaglądasz do Pantery, to przeklejam.

  Byliśmy z mężem na gali Niepokorni Niezłomni Wyklęci i mało nas szlag nie trafił, kiedy przyznano Złoty Opornik filmowi Braciszek Karel w reżyserii Krystyny Krauze.

  Zaraz zresztą puszczono publiczności pilota tego filmu, w którym Agnieszka Holland długo opowiada, jak to będąc młodą opozycjonistką zawsze ze wzruszeniem słuchała muzyki Karela Kryla. Nie wiem, kto dalej w filmie będzie opowiadał, jak będąc młodym opozycjonistą słuchał Kryla. Zapewne Kołakowski, Michnik, no i koniecznie tatuś p.Holland, chociaż on to już raczej służbowo.

  Czyli ta impreza też już wrogo przejęta.


  Na co Hania zwróciła mi uwagę, że Hollanda utłukli, zanim Karel się produkował:
  Hollanda Henryka kumple utłukli w 1961 roku. Znaczy - sam się defenestrował. Ponoć.

  Na co zaznaczyłam, że :

  Trudno, żeby wypadł z jachtu w środku Warszawy.

  Ledwo dychamy, ale chcieliśmy się koniecznie z Bogumiłem dowiedzieć, co tam nowego tym razem wymyślą jurorzy.

  Nb.musimy koniecznie obejrzeć rzecz, która dostała tylko wyróżnienie:Polski nie zniszczy nic na świecie. Historia chorążego Antoniego Dołęgi – reż. Bogna Bender-Motyka. Ukrywano go w przysiółkach wokół Łukowa przez 37 lat. W 1982 tamże pochowano go potajemnie.

  Na co napisała Pantera:
  Państwo polskie w ogólności a pan minister Gliński usiłuje nadążyć za "ruchem oddolnym stadionowym", który nakręcił i wymusił niejako koniunkturę na zupełnie nowe mówienie o polskiej historii. Zaczęło się od wędrowania po oceanach youtuba filmiku z genialnym podkładem muzyczym o Marszu Niepodległości z 11 listopada 2015 r. zarejestrowanego, a jakże -kamerami Telewizji Trwam. Potem była Łączka i Profesor Szwagrzyk - wspomagany (o wstydzie) przez wolontariuszy z ONR ..i się porobiło. Setki amatorskich inicjatyw w internecie o różnych historiach "Chłopców z Lasu" czyli jak niektórzy wolą "Żołnierzy Wyklętych".

  I po 27 latach III RP wymiękła i postanowiła choćby częściowo - przejąć te treści z rąk "ludzi niepowołanych" jak np. Kibiców Legii ( oprawa z tego roku- hit internetu i skandal międzynarodowy oraz gigantyczna promocja Polski za frico). No i mamy festiwal, który w założeniu jest słuszny. Ale to jest III RP - i "drugie i trzecie pokolenie UB" - nie odda bez walki takiego poważnego obszaru propagandowego. Jak się wkręciła na to wszystko Agnieszka Holland i co ma artysta czeski do Żołnierzy Niezłomnych - ja nie wiem, ale organizatorzy festiwalu z pewnością wiedzą. O profilu i zamiarach festiwalu wiele mówią tzw. partnerzy. A poza całą masą porządnych polskich instytucji i firm, nie licząc Prezydenta RP - jest ....Onet. To jest takie "my wam damy bardziej artystyczne i profesjonalne przekazy o tamtej historii niż kibole i fashhyści z ONR". Do spółki z Onet.
  PS. Pani Bogna Bender- Motyka z pewnością szczerze i z zaangażowaniem nakręciła porządną historię. Ona jakiś czas temu prowadziła jakiś program w zupełnie niszowym radiu w Lublinie. A stała m.in za bardzo ważną akcją ratowania miejsca po obozie Polaków wywożonych do ZSRR po wojnie , który dobra władza samorządowa pod Lublinem -wiadomej opcji- postanowiła wydać "inwestorowi zagranicznemu" na składowanie i sortowanie jakichś złomów czy innych śmieci. Tam odbywały się jakieś pikiety, uroczystości etc. No i "wymieszano Bognę" z Agnieszką Holland "też opozycjonistką". Brawo my.

  Na co zapodałam że:
  Nb.mieszkańcy wsi z okolic Łukowa i Trzebieszowa, którzy ukrywali i pomagali chor.Antoniemu Dołędze „Zniczowi” ostatniemu Żołnierzowi Wyklętemu, otrzymali nagrodę też. Oraz ks.Małkowski.

  A Pantera rzekła, że:
  Na terenie Lubelszczyzny, Podlasia to są historie standardowe. Przebiły się tylko niektóre. Ludność milczy i wymiera. Nie ma komu rejestrować wywiadów ze Świadkami i Uczestnikami tamtych zdarzeń. Bo to "tylko polscy chłopi są". Tacy, jak ich Lanzmann pokazał w swoim filmie: wulgarni, prymitywni prostacy, patrzący tylko "za wódką" i "gdzie by tu jakiś sweter albo obrączkę pożydowską skręcić".

  A tu się włączył do tematu jeszcze Tropiciel:
  To jest niesamowita historia! Gdyby ktoś chciał poczytać więcej:

  http://podziemiezbrojne.blox.pl/2017/06/Chor-Antoni-Dolega-Znicz-ODNALEZIONY.html

  Tam też kolejne linki.


  Po czym znowu ja dodałam, ze:
  Wysokie jury konkursu składało się w części z historyków i w części z filmowców. Obie grupy miały diametralnie odmienne poglądy, które filmy nalezy nagrodzić, ale grupa filmowców była większa. Rezultat, jak widać.

  Na szczęście poza jw. było jeszcze na miejscu jury nagrody im. Janusza Krupskiego w składzie: Joanna Krupska, Jarosław Szarek, Jan Józef Kasprzyk, Paweł Witaszek, Paweł Nowacki przyznało dwie równorzędne nagrody – za odwagę i trud w poszukiwaniu tematów oraz postaci niepokornych, niezłomnych, wyklętych – dla filmów:

  "Podwójnie wyklęty" Ewy Szakalickiej (o "Burym")

  "Polski nie zniszczy nikt na świecie. Historia chorążego Antoniego Dołęgi" Bogny Bender-Motyki

  No i dzięki temu te dwa filmy musiały zostać zauwazone również przez jury główne, jakkolwiek doczekały się tylko wyróznień.

  Pani Bogna Bender- Motyka mówiła, że w okolicach Łukowa i Trzebieszowa są przysiółki szlacheckie i ta zbiedniała szlachta i chłopi ratowali swoich, jak mogli. Do końca.

  Te okolice miały najgorszą opinię u komuchów.

  Nb. zaproszeni też byli płk Jerzy Stawski „Lubicz” – jeden z ostatnich żyjących żołnierzy „Warszyca”oraz ppor. Wacław Szacoń – podkomendny „Uskoka”, czterokrotnie skazany na karę śmierci

  Cała tysięczna sala stała na baczność, kiedy wręczano im te sygnety niepodległości.

  Jeszcze wszyscy stanęli na baczność, kiedy nagradzano p.Lidię Lwow-Eberle, legendarną sanitariuszkę oddziału Łupaszki. Nb. z pochodzenia Rosjankę, jak zauważono, bo było bardzo internacjonalnie. Natomiast nie powiedziano, że rodzina Lwow to rodzina książęca i p.Lidia jest białą Rosjanką.

  W ogóle wyraźnie usiłowano na siłę poznajdywać opozycjonistów wśród narodów nas otaczających, żebyśmy przypadkiem nie myśleli, że tylko my walczyliśmy. Stąd ten Karel Kryl, Maria Wittner (walczyła w powstaniu węgierskim, skazana na karę śmierci jako 18-letnia dziewczyna, Josef Mašin – żołnierz czeskiego podziemia antykomunistycznego oraz Burke Shelley – wokalista walijskiego zespołu Budgie.

  Na co Tropiciel dodał, że:
  Znam p. Szaconia. Mieszka w sasiedniej miejscowości. Swoją żonę, za którą przyjechał z Lubelszczyzny pod Kraków, poznał w stalinowskim więzieniu. On czterokrotnie skazany na karę śmierci, ona na długoletnie więzienie w procesie kurii krakowskiej. Bardzo romantyczna historia.

  Pan Bóg wynagrodził im cierpienie, dając długie życie i dobrą pamięć, aby mogli dać świadectwo. No i dobre dzieci, które pomagają rodzicom (zwłaszcza p. Wacławowi) uczestniczyć w tych imprezach patriotycznych.

  Na co byłam dodałam, ze;

  Był towarzyszem broni i przyjacielem Lalka, Józefa Franczaka. O nim też m.in.jest też film Mój przyjaciel Laluś w reżyserii Dariusza Walusiaka. Film dostał wyróznienie. Też bym go chciała zobaczyć.


  Jasny gwint, komentarz stulecia wyszedł.
  A właściwie dlaczego nie zaglądasz do Pantery?
  Jaja bzdyklaczy XIX czyli m u s i m y oglądać TV.
 • @bez kropki 08:25:58
  Futro! Zdecydowanie. Sprawdziłam prognozę pogody.

  Przed chwilą wróciłam z różańca do granic, czyli z plaży miejskiej w Gdyni. Dobrze, że się ubrałam jak na Szpicbergen.
  Jaja bzdyklaczy XIX czyli m u s i m y oglądać TV.
 • @bez kropki 08:25:58
  Ostatnia impreza w jakiej braliśmy udział, to gala zamknięcia Festiwalu Niepokorni etc. w Teatrze Muzycznym. Ponieważ zdecydowaliśmy się na to wpaść w ostatniej sekundzie, więc tak jak staliśmy, wskoczyliśmy w samochód i ruszyliśmy, bo zaczynało się za parę minut. Ja miałam na sobie strój zbliżony do tego, jaki zakłada się na grzybobranie (minus gumiaki, bo na nogach miałam trapery), Bogumił zmęczone życiem ubabranko, bo coś tam dłubał do ostatniej chwili w warsztacie z użyciem trocin i kleju, które w części na nim pozostały. W Teatrze część damska była w sukniach z ogonami, a męska w dostojnych garniturach bądź mundurach z epoki.
  Nie przejęliśmy sie jednak, bo i tak nie mam sukni z ogonem, a pod orderami czujemy się głupio.
  Poza tym nie przyjechaliśmy się tam przechadzać po foyer, tylko zobaczyć ,co tam wysokie jury tą razą wymyśliło.
  Jaja bzdyklaczy XIX czyli m u s i m y oglądać TV.

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej