Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
225 postów 8416 komentarzy

Moje komentarze

 • @Ywzan Zeb 17:45:42
  Jam jest Kreon wspaniały, Kreon wspaniały,
  A to moje pedały, moje pedały
  Dwa.

  A jak wejdę na jakąś witrynę, to zaraz występuje partner tego, czy owego celebryty. Podobno przy małżeństwach krewniaczych, które były typowe dla starożytności oraz Żydów, jako pierwszy problem występuje bezpłodność. I pedalstwo jest prostą, psychologiczną kompensacją jw.
  Jaja bzdyklaczy optymistyczne nr XX czyli gorzej już było.
 • Dawno nie widziałam tak rasowego i spokojnego opędzania się
  od natrętnej panienki.
  Po czym drugi operator przerywając dialog jw. zawiadomił pierwszego, że to kolano już się zgłosiło. W imieniu nieznanego mi właściciela kolana poczułam się potraktowana przedmiotowo;)
  Potem na dłuższą chwilę się rozproszyłam, bo dźwięki, jakie dochodziły od strony pola operacyjnego przypominały jako żywo, jakby kto kroił gęś do obiadu, a w końcu moja ręka nie jest wielkości gęsi, żeby to tyle trwało. Nie mogłam się zorientowac, co oni tam z nią wyrabiają, bo nie pozwolili patrzeć twierdząc, że jak już podejrzę, jak się operuje, to im odbiorę chleb;)
  Jednym słowem było wesoło, cała zabawa trwała najwyżej pół godziny, a wypis dostałam już w południe, bo potrzebowali łóżka. Straszny tam młyn mają i chyba wykonują 375% normy.
  I w ten oto sposób obie ręce mam już wyremontowane, nic mnie nie rwie, nie puchnie i drugą noc przesypiam bezproblemowo. Żyć, nie umierać!
  Jaja bzdyklaczy optymistyczne nr XX czyli gorzej już było.
 • No, druga ręka została wyremontowana w poniedziałek.
  Jednak znacznie przyjemniej jest być tylko miejscowo znieczuloną, niż pod pełną anestezją Człowiek ma jednoczesnie rozrywkę podczas operacji, no i zero kaca po anestezji.
  I te zachwycające dialogi na sali operacyjnej! Instrumentariuszka zawiadomiła mojego ulubionego głównego operującego, że życzyłaby sobie, zeby jej wstawił lajka, jak w sobotę wstawi swoje zdjęcie z kolejnego balu karnawałowego. Operator oświadczył spokojnie, ze jakkolwiek mógłby to zrobić, osobiście preferuje spokój w domu. Instrumentariuszka trzepocząc rzęsami, na których jakimś cudem trzymało się z pół kilo tuszu (jej reszta była ukryta po strojem przewidzianym na sali operacyjnej) oznajmiła zalotnie, że przecież stanowią oni jedną, wielką rodzinę! Na co chirurg odparł spokojnie, ze i owszem, ale patologiczną.
  Jaja bzdyklaczy optymistyczne nr XX czyli gorzej już było.
 • @bez kropki 16:15:36
  https://parezja.pl/pis-wprowadzil-podatek-deszczu/
  Jaja bzdyklaczy optymistyczne nr XX czyli gorzej już było.
 • @bez kropki 16:15:36
  Nie, nie, żadne takie, waadza ma w nosie retencjonowanie.
  Od jakiegoś czasu przepisy budowlane przewidują, ze nie dostanie się zgody na budowę, jeśli w projekcie nie ma podłączenia deszczówki do kanalizacji.
  No a teraz, jak już jest ten obowiązek, to opodatkowali tę wylewaną do ścieku deszczówkę.
  Jaja bzdyklaczy optymistyczne nr XX czyli gorzej już było.
 • @tadman 09:44:11
  Od 1 stycznia wprowadzają podatek od deszczu.
  Ciekawe, kiedy od grzmotu, słońca, mgły i innych okoliczności przyrody?

  Akurat u nas cały deszcz jest odprowadzany do nawadniania ogrodu i jak mi ten podatek wprowadzą, to im zrobie coś złego.

  Ale za to Czabański oznajmił zdumionym ludkom, że od 2019 zlikwidują abonament RTV.
  Jaja bzdyklaczy optymistyczne nr XX czyli gorzej już było.
 • @bez kropki 20:57:40
  Trzy różowe króliczki co prawda ustąpiły z siedziska kanapy, ale przecież przyjęcia nie opuściły! Dosiadły się do Qrfirsta i dyndając łapami śpiewały pieśni biesiadne na zmianę z kolędami. Wtórowała im entuzjastycznie Gryzia, która zajęła ostatnie wolne miejsce na oparciu. Woyciechowa donosiła ogórki kiszone rozmyślając nad podatkiem ogórkowym.
  Jaja bzdyklaczy optymistyczne nr XX czyli gorzej już było.
 • @tadman 14:48:51
  Jak tylko zobaczył pana Władeczka przyklejonego do płota, w Tadzinka złe wstąpiło. Wybrawszy najładniejszy kamień z kolekcji zgromadzonej w kieszonce nałożył go na gumę procy, wycelował i trafił! Strategicznie schowany w śmietniku Sztyrlic ze zdumieniem obserwował, jak pan Władeczek osiąga pierwszą kosmiczną.
  Jaja bzdyklaczy optymistyczne nr XX czyli gorzej już było.
 • @bez kropki 07:41:47
  Bzdyklacz w nowej, rózowej trenzelce z chwościkami i takimż czapraczku podebranym własnemu dziecku też wpadła na chwilkę na fajwoklok u Hrabiny. Nb. Lulu występowała w szerokiej, czarnej obroży nabijanej brylantami. Namówiły się też z Lulu, że na wiosnę będą razem chadzać na spacery bulwarem w porze największej spacerowalności, aby wszytskim spacerowiczom wyszły gały z orbit.
  Jaja bzdyklaczy optymistyczne nr XX czyli gorzej już było.
 • @Ywzan Zeb 20:47:04
  Józek znowu sapiąc przysuwał szafy do ścian, bo Lulu osiągnęła już wystarczający poziom spłaszczenia, a poza tym wolała kanapę.
  C.d.c.p była naprawdę coraz cięższa. Józek buntowniczo namawiał się z Woyciechową, czy by nie nałożyć na Hrabinę pazurkowego - czyli podatku od ilości pazurów w domu. Woyciechowa była za.
  Jaja bzdyklaczy optymistyczne nr XX czyli gorzej już było.
 • Mme z Tapirem złożyli wizytę Hrabinie, a to celem przedstawienia ich nowemu przychówkowi jaj be.
  Nowy przychówek imieniem Lulu jest zachwycającą, tricolorową, kudłatą panienką o wąskim pyszczku mrówkojada i wymownych oczach charta (Bajbus tez ma takie wymowne spojrzenie). Jest też ahystokhatką w całym znaczeniu tego słowa. Mimo że uprzednio była trzymana w kenelu, jak tylko dostała się do salonu, zajęła całą sobą kanapę. Zepchnąwszy z niej uprzednio Glorię, która potulnie zajęła bynajmniej nie tak wygodny fotelik nieopodal. Tapir pogodził się jakoś z sytuacją i chrapnął pod kanapą wyżarłszy uprzednio z psiej miski wszystkie smakołyki. Qrfirst siedział nabzdyczony na ryżandolu, bo znieść nie mógł detronizacji. Jak to, w końcu to on dzierży tytuł książęcy, aż tu nagle wyciągają z rynsztoka jakąś przywłokę i ona zajmuje najwyższe miejsce! Przemyślawszy sytuację sfrunął na oparcie kanapy i zakwoktał negocjacyjnie i ugodowo. Lulu uniosła sennie łeb i machnięciem ogona dała mu przyzwolenie.
  Jaja bzdyklaczy optymistyczne nr XX czyli gorzej już było.
 • Chyba nie mieszczę się w czasie.
  Wyjechali ostatni świąteczni goście, więc nic tylko wieszam pranie, zdejmuję suche i tak do skutku. Pierniki zeżarte do ostatniego.
  Dzisiaj zaraz po rehabilitantce był mechanik od zmywarki; minął się w drzwiach z kolędą.
  W piątek próba generalna, na sobotę zaklepałam wywóz wielkogabarytowych smieci, w niedzielę nasz chór daje dwa koncerty. W poniedziałek mam operację ręki.
  W międzyczasie staram się zaopatrzyć chałupę we wszystko, co będzie niezbędne przez co najmniej dwa tygodnie, bo wczesniej, niż po 10 dniach do samochodu nie siądę. No i wykonać wszelkie prace, które potem będą nieosiągalne dla osoby pozbawionej prawicy (mam nadzieję chwilowo), co obejmuje też porąbanie siekierą tego wiatrołomu, co go mamy w ogrodzie.
  W dodatku w ogrodzie mamy jeża, który nie wiadomo, czy nie żyje, czy tylko hibernuje. Istny jeż Schroedingera. Co go wsadzę w jakąś stertę liści, psy wpadają do ogrodu i go odkopują.
  Kot zrobił się tak bezczelny, że przełaził dziś przez mechanika od zmywarki, bo chciał się koniecznie dostać do kuchni. Dobrze, że choć psy okazały minimum taktu.
  Dzieci we wtorek mają bal karnawałowy i w upojeniu przymierzają skrzydełka. Jedno będzie biedronką, a drugie motylkiem. Jeszcze dzisiaj wciąż były trzema królami. Te korony co i raz im opadają na szyję.
  Jutro wpadam do Hani celem ustalenia, co tam dalej w polityce, bo pod naszą nieobecność strasznie tam nachachmęcili.
  Hania sie nie odzywa, bo jej siadł komputer. A poza tym adoptowała psicę marki borzoj. Muszę zwierzątko zobaczyć.
  Jaja bzdyklaczy optymistyczne nr XX czyli gorzej już było.
 • @bez kropki 08:41:52
  Tak, wywalenie Waszcza i księcia Konstantego to jedyne, co ich usprawiedliwia.
  Jaja bzdyklaczy optymistyczne nr XX czyli gorzej już było.
 • Tapir z obrzydzeniem obejrzał dzisiejszy odcinek komórek do wynajęcia w Pałacu Prezydenckim
  i stwierdził, ze gdyby nowy skład rządu miałaby wybierać opozycja, to by własnie wybrała to, co Prezydent z Morawieckim rąsia w rąsię wybrali.

  W ten sposób wywalono z rządu wszystkich tych, którzy zasłużyli sobie na szacunek i uznanie elektoratu: Szydło, Szyszkę, Kempę, Macierewicza.
  Jaja bzdyklaczy optymistyczne nr XX czyli gorzej już było.
 • @Ywzan Zeb 17:19:51
  Cudne, Zebu! Mistrzostwo świata!
  Jaja bzdyklaczy optymistyczne nr XX czyli gorzej już było.
 • Jeżeli sądzić o grze na bzdyklaczy
  z dzieł takich mistrzów epoki Średniowiecza jak Jacopo Rycynus i jego słynny tryptyk wykonany dla kościoła Sancta Familia w Malga Ciapela pod Marmoladą, można domniemywać, iż do gry używano smyczka, palców (zarówno u rąk, jak i nóg), a nawet zębów. W tym ostatnim przypadku, jeżeli spojrzymy na postać starego pasterza w prawym, dolnym narożniku lewego skrzydła, widzimy wyraźnie, że wiek nie pozwala mu już na używanie do gry tych ostatnich z powodu ich braku, wskutek czego zmuszony jest używać grzebienia wykonanego z prawdziwej psiakości.
  Jaja bzdyklaczy optymistyczne nr XX czyli gorzej już było.
 • Nowe wieści w kwestii bzdyklaczy!
  Sowa P.
  3 stycznia 2018 o 16:34

  Bzdyklacz – chordofon smyczkowy o niejasnym pochodzeniu, prawdopodobnie wywodzący się od starożytnych Słowian. Szeroko rozpowszechniony w muzyce ludowej XV wieku, później popadł w zapomnienie. Ostatnie wzmianki o instrumencie można znaleźć u Farmazonusa. Pudło rezonansowe kształtem przypomina indycze jajo, rzadziej strusie, a w skrajnych przypadkach przepiórcze. Posiada dwanaście podwójnych strun strojonych chromatycznie, a zarazem enharmonicznie (struny podwójne). Technika gry wciąż pozostaje zagadką dla badaczy, ale przypuszcza się, że zbliżona jest do techniki gry na innych instrumentach smyczkowych lub mandoliny.
  Jaja bzdyklaczy optymistyczne nr XX czyli gorzej już było.
 • @bez kropki 18:20:52
  Nasze jeszcze nie są szkolne. Nawet zęby mleczne im się jeszcze nie chwierutają. Ale Zosia zaczęła wymawiać "r".
  Jaja bzdyklaczy optymistyczne nr XX czyli gorzej już było.
 • Tapir jednym okiem obejrzał pierwszy odcinek
  "Korony królów" i się zniechęcił do życia. TV Kurskiego poległa nawet w zestawieniu z tym tureckim, dennym serialem "Wspaniałe stulecie".
  Jaja bzdyklaczy optymistyczne nr XX czyli gorzej już było.
 • @bez kropki 17:00:19
  Bóg zapłać za życzenia. Zawsze wzajemne:)
  Jaja bzdyklaczy optymistyczne nr XX czyli gorzej już było.

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej